Свобода, друже мій, священна, це одна з найбільших цінностей, яку ми повинні врятувати за будь-яку ціну.
Ернесто Сабато, аргентинський письменник, фізик і художник

Стародавнє державне коріння

Майже 70% опитаних українців вважають скоріше Україну, а не Росію спадкоємицею Київської Русі
22 серпня, 2018 - 10:17

Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» у серпні 2018 року. Протилежної думки дотримуються лише 9%. Ще 6% вважають, що ані Україна, ані Росія не можуть претендувати на спадок Давньоруської держави. За десять років тих, хто вважає Україну спадкоємицею Київської Русі, побільшало (2008 року таких було 54%), а тих, хто дотримується протилежної думки, поменшало — 2008-го тих, хто говорив так про Росію, було 18%.

Частіше за інших про Україну в цьому питанні заявляли респонденти західного та центрального макрорегіонів (по 79%). На півдні та сході таких опитаних зафіксовано більш ніж половину. Водночас від 20% до 25% у цих областях нічого не змогли відповісти на це запитання, а у східних регіонах взагалі кожен четвертий вважає спадкоємицею Київської Русі Росію. Що вищий рівень патріотизму опитаних, то частіше вони зазначали, що саме Україна є спадкоємицею Київської Русі.

52% опитаних зазначили, що саме Українська православна церква (Київський патріархат) радше має право вважатися історичною правонаступницею Православної церкви, утвердженої в Київській Русі 1030 років тому. Про Українську православну церкву (Московський патріархат) як правонаступницю говорили 12%; 3% обрали Українську автокефальну православну церкву; 2% — Російську православну церкву; 5% — інші конфесії. 27% респондентів не змогли визначитися в цьому питанні.

За десять років кількість тих, хто вважає, що УПЦ КП має право вважатися історичною правонаступницею Православної церкви, утвердженої в Київській Русі 1030 років тому, збільшилося більш ніж у півтора рази. Частіше за інших про правонаступність УПЦ КП заявляли жителі західного та центрального регіонів, мешканці сіл. Також така думка домінує серед прихожан УПЦ КП та УГКЦ. Натомість більшість віруючих УПЦ МП вважають свою конфесію правонаступницею Православної церкви, утвердженої в Київській Русі 1030 років тому.

Дослідження було проведено методом особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face) 3 — 10 серпня 2018 року серед двох тисяч жителів України віком від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Похибка репрезентативності дослідження — не більше ніж 2,2%.

Підготував Іван КАПСАМУН, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments