Найвища мудрість — знати самого себе
Галілео Галілей, італійський мислитель епохи Відродження, засновник класичної механіки, фізик, астроном, поет

«Ставки намагаються знищити»

Активісти столичних Теремків схвильовані через масову загибель риби
12 вересня, 2018 - 12:13
ФОТО FOTOUA.PP.UA

Недовго тривало затишшя на каскаді озер річки Нивка, що у столичній місцевості Теремки. «День» розповідав, що в липні на одному з них раптом почали гинути качки. Місцеві активісти підозрювали, що до цього причетне ТОВ «ТМО «Ліко-Холдинг». Компанія орендує ділянку біля одного з озер — Трипільського, і начебто планує збудувати тут житловий комплекс. Тільки-но ситуація з качками заспокоїлася, виникла інша проблема: на трьох озерах гине риба.

«Зробили обстеження берегів. Третє озеро — жах. Прибережне дно усіяно мальком, раками, дорослою рибою. Раки повилазили на береги. Уся риба на поверхні, її дуже багато. Бачили червонокнижні екземпляри, на жаль, мертві. Вода мутна, наче мильний розчин вилили. Слава Богу, спеки немає, бо могли б задихнутися», — описувала побачене місцева жителька Аліна СЕМЕНОВА.

Активісти одразу звернулися до комунального підприємства «Плесо» та Державного агентства рибного господарства України, щоб ті взяли проби води. Та зважаючи на те, як мляво чиновники реагували на мор качок, надії на вирішення проблеми мало. Тоді на звернення громади відповіли аж через кілька тижнів. У КП «Плесо» пояснили, що звернулися до Держпродспоживслужби та поліції, щоб ті притягнули винних до відповідальності. Поліція взагалі не реагувала на виклики активістів.

«У середу, 12 вересня, запланована екологічна комісія з винесенням до порядку денного нашого питання. Але спостерігаючи абсолютну бездіяльність усіх органів, як це було у випадку з качками, ми готуємося до проведення експертиз самостійно за власний кошт та відкриття кримінальних справ задля притягнення до відповідальності винних в екологічних злочинах, — розповіла «Дню» Аліна Семенова. — Дуже дивна річ відбувається. Як тільки ми починаємо дії щодо підготовки проектів із захисту і відновлення парку та озер, виникають такі атаки. Нещодавно разом з екологами та представниками «Плеса» ми обстежили витоки річки Нивка, і попри завіряння, що колектор сухий, знайшли повноводну річку з відновленою екосистемою. Тому вважаємо, що ставки цілеспрямовано намагаються знищити, щоб не дати запустити проекти з відновлення та очистки водойм»

«Нещодавно ми отримали відповіді з Київської міської державної адміністрації з результатами наших досліджень. Тобто громада зробила по максимуму те, що взагалі не зробив жоден орган, — додає активістка. — Кримінальні провадження за скоєння екологічних злочинів так і не відкрили, РДА і КМДА проігнорували розкриття причин та попередження наслідків минулого екоциду, не запланували жодного проекту чи плану заходів щодо захисту та відновлення цієї території. Тому зараз громада мобілізується і починає розробку та втілення своїх проектів задля збереження екологічної системи у мікрорайоні».

Інна ЛИХОВИД, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments