Усвідомлення народом свого буття є, можливо, найбільшою силою, що рухає життя
Володимир Вернадський, філософ, природознавець, один із засновників Української Академії наук

Субсидії – на subsidii.ioc.gov.ua

Інформацію про призначення та розмір знижок на оплату комунальних послуг відтепер можна отримати он-лайн
23 серпня, 2018 - 10:01

Вперше за роки незалежності Міністерство соціальної політики створило Єдиний державний реєстр отримувачів житлових субсидій і відкрило онлайн-доступ до нього. Тепер на сайті subsidii.ioc.gov.ua, ввівши свою поштову адресу, можна дізнатися про стан розгляду заяви, розмір субсидії в опалювальний та неопалювальний сезони. У міністерстві переконані, що ця ініціатива допоможе ефективно розподіляти та контролювати кошти програми житлових субсидій і підвищить адресність допомоги.

У травні 2018 року органи соціального захисту населення автоматично перепризначили субсидію 2,6 мільйонам українських сімей. Це не всі субсидіанти у країні, адже в неопалювальний сезон кількість тих, хто потребує такої допомоги, традиційно зменшується. Проте міністр соціальної політики Андрій Рева закликає українців, які розраховують на субсидію для опалювального сезону, подавати документи вже зараз, щоб зменшити навантаження на відповідальні органи, котрі в «гарячий» період опрацьовують понад 100 тисяч заяв на тиждень. «Управління   соцзахисту розгляне документи, призначить субсидію, а її розмір на   опалювальний сезон розрахує автоматично, без повторного звернення, у жовтні 2018 року», — йдеться на сайті міністерства.

Щоб отримати урядову допомогу в сплаті комунальних послуг, сім’я має подати заяву і декларацію про доходи, де слід вказати види доходів та організацію, яка їх виплачує (роботодавець, виш, Пенсійний фонд тощо). Розмір виплат соціальні служби візьмуть із баз даних — власних і згаданих організацій. Жодних інших довідок про склад сім’ї, площу квартири, обсяг і вартість житлово-комунальних послуг тощо додавати не потрібно. 

Нагадаємо, Мінсоцполітики працює над впровадженням повної монетизації субсидій з 2019 року. Це означає, що після верифікації усіх наявних субсидіантів громадянам, які дійсно потребують допомоги, надаватимуть її готівкою. У відомстві розраховують, що після отримання грошей на руки люди почнуть відповідальніше ставитися до оплати послуг і особливо до економії ресурсів.

Підготувала Дар’я ТРАПЕЗНІКОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: