Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

Судно – під санкціями, екіпаж – вільний

Що відомо про російський танкер «Механік Погодін», затриманий у порту Херсона
14 серпня, 2018 - 11:17
ФОТО АВТОРА

10 серпня співробітники ГУ СБУ в АР Крим виявили російське судно «Mekhanik Pogodin» (IMO 9598397), яке належить компанії «ВЕБ Лизинг», що перебуває в санаційному списку РНБО України. На цій підставі танкеру заборонено проводити розвантаження і виходити за межі порту Херсона.

За даними російського державного реєстру юридичних осіб, акційне товариство «ВЕБ Лизинг» зареєстроване в Москві і засноване ЗАТ «Объединенная промышленная корпорация Оборонпром», яку, у свою чергу, було засновано держпідприємством «Рособоронэкспорт», яке належить державній корпорації «Ростех».

У липні цього року Президент Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО України від 21 червня 2018 року про розширення списку фізичних та юридичних осіб, щодо яких застосовуються обмежувальні заходи (санкції). До цього списку потрапила і компанія «ВЕБ Лизинг». Терміном на три роки до неї застосовані такі санкції: блокування активів (тимчасове обмеження права особи користуватися і розпоряджатися належним їй майном), обмеження торговельних операцій і запобігання виведенню капіталів за межі України. Судно «Механік Погодін» є активом компанії «ВЕБ Лизинг», отже, підлягає блокуванню.

Капітан судна Михайло Замятін розповів російським ЗМІ, що «Механік Погодін» перевозив дизельне пальне із Туркменістану в Україну. За його словами, перед заходом у херсонський порт він отримав дозвіл. Коли судно стало до причалу, йому заборонили проводити розвантаження і виходити з порту. Наразі судно стоїть біля причалу нафтового термінала в Херсоні.

На борту російського танкера перебувають 12 членів екіпажу. Усі — росіяни. Українські правоохоронні органи не мають до них жодних претензій, вони вільні у пересуванні. Про це заявила український омбудсмен Людмила Денісова. Однак відомо, що екіпаж сходити на берег відмовляється. Вони чекають на врегулювання і дозвіл на вихід із порту.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments