Кожен народ пізнається за його богами та символами.
Лев Силенко, український мислитель, філософ, історик, письменник, номінант на Нобелівську премію

Свіжі яблука як відповідь вандалам

Жителі Дніпра відновили понівечену скульптурну композицію
25 жовтня, 2016 - 11:18
ФОТО З САЙТА RADIOSVOBODA.ORG

Жителі Дніпра відновили понівечену вандалами скульптурну композицію — українського бійця з дівчинкою в місцевому музеї АТО. Ця скульптура є однією з центральних частин експозиції «Шляхами Донбасу», яку було відкрито наприкінці травня цього року. Художню композицію було виготовлено з латуні.

Як розповідають у музеї, до створення пам’ятника надихнула реальна історія українського бійця, 35-річного Івана Погорєлого, який, будучи важко пораненим у зоні АТО, врятував маленьку дитину з-під обстрілу. Автор композиції — скульптор з Харкова Володимир Райченко.  Скульптурна композиція «Вдячність» зображує воїна й урятовану ним дівчинку, яка дарує солдатові яблуко.

Однак три тижні тому трапилась прикра історія — латунне яблуко, яке дівчинка протягує бійцю, вкрали невідомі вандали. За фактом скоєного дніпровська поліція порушила кримінальне провадження, а в історичному музеї ім. Д.Яворницького, філією якого є музей АТО, щоб відновити монумент, збирались найближчим часом виготовити нове яблуко — тепер уже з глини. Таке завдання  навіть доручили дитячій художній майстерні.

Нагадаємо, тим часом дніпровські волонтери і відвідувачі музею АТО знайшли оригінальну відповідь вандалам. Щодня вони вкладають в руки дівчинки свіжі яблука. На думку багатьох, таке оригінальне рішення дуже «оживило» металеву скульптуру. Тепер і самі музейники відзначають, що приносити яблука до експозиції в музей АТО може стати цікавою патріотичною традицією.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

comments powered by HyperComments