Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

Свіжі яблука як відповідь вандалам

Жителі Дніпра відновили понівечену скульптурну композицію
25 жовтня, 2016 - 11:18
ФОТО З САЙТА RADIOSVOBODA.ORG

Жителі Дніпра відновили понівечену вандалами скульптурну композицію — українського бійця з дівчинкою в місцевому музеї АТО. Ця скульптура є однією з центральних частин експозиції «Шляхами Донбасу», яку було відкрито наприкінці травня цього року. Художню композицію було виготовлено з латуні.

Як розповідають у музеї, до створення пам’ятника надихнула реальна історія українського бійця, 35-річного Івана Погорєлого, який, будучи важко пораненим у зоні АТО, врятував маленьку дитину з-під обстрілу. Автор композиції — скульптор з Харкова Володимир Райченко.  Скульптурна композиція «Вдячність» зображує воїна й урятовану ним дівчинку, яка дарує солдатові яблуко.

Однак три тижні тому трапилась прикра історія — латунне яблуко, яке дівчинка протягує бійцю, вкрали невідомі вандали. За фактом скоєного дніпровська поліція порушила кримінальне провадження, а в історичному музеї ім. Д.Яворницького, філією якого є музей АТО, щоб відновити монумент, збирались найближчим часом виготовити нове яблуко — тепер уже з глини. Таке завдання  навіть доручили дитячій художній майстерні.

Нагадаємо, тим часом дніпровські волонтери і відвідувачі музею АТО знайшли оригінальну відповідь вандалам. Щодня вони вкладають в руки дівчинки свіжі яблука. На думку багатьох, таке оригінальне рішення дуже «оживило» металеву скульптуру. Тепер і самі музейники відзначають, що приносити яблука до експозиції в музей АТО може стати цікавою патріотичною традицією.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ