Даремні закони позбавляють сили закони необхідні.
Шарль Луї де Монтеск'є, французький правник, письменник і політичний мислитель

«Ситуація буде win-win»

У Дніпрі відкриється кримськотатарський культурний центр
26 липня, 2018 - 13:56
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Станеться це після обміну приміщень, у результаті якого кримським татарам повернуть історичну будівлю мусульманської мечеті у центрі Дніпра. Для цього представники кримськотатарської громади власним коштом придбали нове приміщення для Дніпровської дитячої спортивної школи олімпійського резерву, яка має переїхати у колишню будівлю спорткомплексу «Стальінвест», розташовану на вул. Богдана Хмельницького, 16Д. Комплекс має приблизно таку саму площу, що й нинішня школа, та найголовніше — він зручніший для занять спортом, адже будувався саме для цього. Із таким висновком погодилися й у батьківському комітеті юних спортсменів.

25 липня сесія міськради Дніпра погодила перспективу прийняття нової будівлі у комунальну власність, а також дала згоду передати існуюче приміщення на вулиці Херсонській для кримськотатарського культурного центру. Однак  — лише після підписання відповідного двостороннього договору.

Кримськотатарский культурний центр планується розташувати у будівлі, спорудженій, як мечеть, ще на початку ХХ століття коштом турецьких торговців й татар, що мешкали у місті. Після війн і революцій минулого століття будівлю використовували для різних цілей, аж поки в історичній споруді не розмістили дитячу спортивну школу олімпійського резерву. «З цього питання були довгі й ефективні перемовини, до яких залучали, зокрема турецький уряд. Ситуація буде win-win. Вона є символом відновлення справедливості після кількох десятків років. У нас буде і спортивна школа, і культурний центр кримськотатарського народу. Виграють всі», — сказав мер Дніпра Борис Філатов.

На сесії Дніпровської міськради був присутній також відомий політик, заступник голови меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз. «Від вас залежить відновлення історичної справедливості. Нині час, коли кримські татари на окупованій території, коли мусульмани, люди інших конфесій й національностей мають продемонструвати толерантність та єднання. Це буде справді історичний день», — зазначив він.

Для реконструкції нового комплексу планують залучати турецьких інвесторів. Очікується, що до нового приміщення школа олімпійського резерву зможе переїхати навесні наступного року. Доти діти та викладачі залишатимуться у нинішній будівлі. В ній також поки залишиться й весь необхідний інвентар.

Як відомо, питання створення подібного культурного центру почали розглядати ще в 2014 році, коли нинішній мер Дніпра Борис Філатов перебував на посаді заступника голови Дніпропетровської облдержадміністрації. Тоді уклали принципову домовленість про передачу будівлі. До цієї теми також неодноразово поверталися й протягом останніх років. На початку цього літа очільник міста й голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров уклали угоду про співпрацю, де також враховується ця ситуація. Так крок за кроком у Дніпрі вирішувалася ця заплутана та непроста проблема.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments