Найвища мудрість — знати самого себе
Галілео Галілей, італійський мислитель епохи Відродження, засновник класичної механіки, фізик, астроном, поет

«Традиції гетьманської України – цікаві не лише історикам»

У Вінниці військових авіаторів «познайомили» з Павлом Скоропадським
7 березня, 2018 - 11:32

Уроки з історії Гетьманату влаштували для солдатів та офіцерів окремої бази забезпечення командування Повітряних сил Збройних сил України співробітники Центру історії Вінниці. Лекцію, яка відбулася 6 березня, приурочили до сторіччя від проголошення Української Держави та 145-річчя від дня народження гетьмана Павла Скоропадського.

«На тлі руйнівних соціальних експериментів більшовиків, які тривали в сусідній Росії, в Україні налагоджувалося нормальне економічне та соціальне життя саме за часів Гетьманату Павла Скоропадського. Традиції хліборобської України, гетьманської України, сильної руки, в якійсь частині дослідження уніформи і формації української військова — цікаві не лише історикам, а й нинішнім військовослужбовцям — безпосереднім продовжувачам військових традицій. Тому разом з історіями про армію часів Центральної Ради, часів Директорії УНР, ми зобов’язані доносити і таку інформацію, — каже директор Центру історії Вінниці Олександр ФЕДОРИШЕН. — Ідея прочитати лекцію про Павла Скоропадського військовим авіаторам не наша, вона у них була запланована в рамках національно-патріотичної підготовки особового складу. Ми фактично її виконавці. Але саме новини у Facebook, пов’язані із Скоропадським від газети «День», надихнули нас на тему і головні її акценти».

Заступник командира військової частини 0549 з морально-психологічного забезпечення, підполковник Андрій ШВЕЦЬ каже, що це не перша зустріч особового складу окремої бази забезпечення командування Повітряних сил Збройних сил України із співробітниками Центру історії Вінниці, одразу зауважуючи, — точно не остання.

«Минулого разу бійцям розповідали про авіацію УНР. Дискусія була досить жвавою. Цього разу тема серйозніша — про історичні передумови приходу до влади, а також життєвий шлях Павла Скоропадського. Але бійці слухали і навіть дещо записували. Як на мене, особливо цікавими були слайди з елементами уніформи тих часів. Такого у бібліотечних книжках точно не знайдеш, — підкреслює підполковник. — Ми й надалі будемо співпрацювати з Центром історії Вінниці, бо національно-патріотичний напрямок роботи без історичної складової не побудуєш».

Найближчим часом Центр історії Вінниці планує представити військовослужбовцям виставку про українське військо 1917—1920 років.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments