Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

«Третя Бахчисарайська група «Хізб ут-Тахрір»

Російські силовики знову прийшли з обшуками до помешкань кримських татар на півострові
11 березня, 2020 - 19:10

Російські силовики вранці 11 березня прийшли з обшуками до будинків кримських татар у Бахчисараї та районі Бахчисарая. На місце проведення обшуків не пустили адвокатів. Окупанти ставлять у провину чотирьом затриманим у Бахчисараї кримським татарам участь у «Хізб ут-Тахрір», повідомляє censor.net.ua. Нагадаємо, в Україні й більшості країн ця релігійна організація не підпадає під якісь заборони, а в Росії вважається екстремістською, відповідно, в окупованому Криму це вже чергова хвиля затримань за таким звинуваченням.

«Власне, вже зрозуміло, судячи з документів, що дійсно з’явилася справа «Третьої Бахчисарайської групи Хізб ут-Тахрір». За версією слідства, осередок  організував і керує його діяльністю Сейтумер Сейтумеров, який покинув Крим ще 2018 року. Крім нього, до осередка входять ще четверо: Рустем Сєїтмеметов, Амет Сулейманов, брати Сейтумерови — Сейтумер та Осман. Усіх їх затримано. Енвера Мустафаєва після допиту як свідка відпустили», — написав журналіст Антон Наумлюк у «Фейсбуці».

У зв’язку з масовими обшуками російських силовиків в окупованому Бахчисараї та районі Бахчисарая Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила ДенІсова закликала місію ООН вирушити до Криму. «Закликаю представників моніторингової місії ООН з прав людини здійснити виїзд на територію тимчасово окупованого Криму, щоб перевірити дотримання прав та умови утримання незаконно затриманих громадян України», — написала Денісова у «Фейсбуці».

Вона також звернулася до російського омбудсмена Тетяни Москалькової, щоб вона «перевірила підстави затримання громадян України», а також сприяла «забезпеченню права на захист і справедливий суд». «Зауважую, що переслідування кримських татар окупантами відбуваються на релігійному ґрунті», — додала Денісова.

Ольга ХАРЧЕНКО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ