Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

У Києві відкрили меморіальну дошку Дмитру Донцову

Саме він стояв біля витоків першого інформаційного агентства Української держави
25 січня, 2019 - 11:51
ФОТО УКРІНФОРМ

Дмитро Донцов (1883—1973) — постать надзвичайно складна і суперечлива. Публіцист, мислитель, літературний критик, ідеолог українського інтегрального націоналізму, ця людина залишила десятки томів політико-літературної спадщини. Проте якщо Донцов-ідеолог поволі стає дедалі відомішим українцем, то далеко не всі знають, що саме він був першим очільником (1918 рік) Українського державного телеграфного агентства і в цій іпостасі — близьким соратником гетьмана Скоропадського.

Тому цілком природно і знаменно, що 24 січня саме на честь Донцова — очільника цього агентства й водночас — очільника Державного бюро преси, яке координувало діяльність друкованих видань Української держави гетьмана Скоропадського (із травня до листопада 1918 р.), було відкрито меморіальну дошку. Організатором заходу виступило Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ» (автор пам’ятної дошки — Володимир Цісарик, меценатську допомогу надав Святоіванівський гетьманський мазепинський полк).

«Варто було лише київській владі оголосити кілька місяців тому, що ідеологу українського націоналізму, філософу, історику та публіцисту буде відкрито пам’ятну дошку, як московська пропагандистська машина заскреготіла й вивергнула лавину розлючених коментарів. Але тим самим лише зайвий раз засвідчила актуальність Донцова і для нинішнього порядку денного України. «Є на землі два великих народи — Росія та Англоамериканці. Один має за головний засіб акції свободу, другий — рабство. Між цими культурами треба вибирати». Тож собаки брешуть... І сьогодні, нехай у снігопади та мороз, Дмитро Донцов повертається до України, до Києва, до рідного агентства», — написав на своїй сторінці у Facebook генеральний директор Укрінформу Олександр Харченко.

Ігор СЮНДЮКОВ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments