Якщо свобода взагалі щось значить, то це право говорити іншим те, чого вони не хочуть чути
Джордж Оруелл, британський письменник і публіцист

У Києві відкрито погруддя визволителя Аргентини, Чилі та Перу генерала Хосе де Сан-Мартіна

23 серпня, 2018 - 14:58
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Понад сто двадцять років тому Аргентина гостинно прийняла перших українських мігрантів, які подалися в далекі краї в пошуках кращого життя, і згодом тут сформувалася шанована усіма українська громада зі своїми суспільними, освітніми, культурними, спортивними організаціями та осередками. А в 1921 році Аргентина стала єдиною країною Західної півкулі, що визнала державну незалежність УНР. Про ці сторінки історії та сьогодення й перспективи двосторонніх відносин говорили промовці під час урочистого відкриття в затишному київському сквері на вулиці Федорова погруддя Батька Вітчизни, як називають його самі аргентинці, визволителя Аргентини, Чилі та Перу генерала Хосе де Сан-Мартіна.

Перед присутніми виступили Надзвичайний і Повноважний Посол Аргентинської Республіки в Україні Альберто Хосе Алонсо, заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондриківський, голова Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації Наталя Бондар, аргентинський підприємець і меценат, за кошти якого виготовлено пам"ятний знак, доктор Рікардо Фернандес Нуньйес. Письменник і дипломат, кавалер ордена Травня Аргентинської Республіки Сергій Борщевський відтворив іспанською мовою й у своєму перекладі на українську вірш аргентинського поета Белісаріо Ролдана, який автор читав 24 жовтня 1909 року на церемонії відкриття монументу генералові Сан-Мартіну у Франції, де той помер.

Символічно, що пам"ятний знак на честь визволителя трьох латиноамериканських країн відкрито в Києві напередодні Дня Незалежності України.

Інформація «Дня». ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Рубрика: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments