Шлях героя — це здійснити силою своєї віри прірву між тим, що людина бажає, і тим, що є реальне.
Ярослав Стецько, український політичний та військовий діяч

У Протасовому яру – готельний комплекс

Чим загрожує Києву вирубка трьох гектарів дерев
21 серпня, 2018 - 18:49
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Минулого тижня депутат Київради, член комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування Володимир Назаренко публічно попередив, що невдовзі може розпочатися суцільна вирубка дерев у Протасовому яру. Сигналів було кілька. Спочатку територію біля вулиці Миколи Амосова, 6, огородили парканом. Потім депутат отримав документи, котрі підтверджували здогадки.

Час «Ч» припав на 20 серпня. Невідомі з бензопилами почали пиляти дерева. На це одразу відреагували місцеві мешканці та активісти екологічних громадських організацій. Тим не менш, близько сотні дерев спиляно. 21 серпня зранку місцеві знову почули скрегіт бензопили та вкотре викликали поліцію. Лісорубів навіть забрали правоохоронці. Але зрозуміло, що такий метод боротьби — як черпання води друшляком.

«Із відповідей департаменту земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації відомо, що у 2007-му, за часів мера Леоніда Черновецького, земельна ділянка площею понад три гектари, де зараз іде вирубка, була передана в оренду, — розповідає «Дню» Володимир НАЗАРЕНКО. — Потім було змінено її цільове призначення з порушенням Генплану-2020. Із зеленої зони, про що йдеться у генплані, ця територія стала придатною для багатоповерхової забудови, тут хочуть збудувати готельні та торговельно-розважальні центри. Відомо, що орендар землі ТОВ «Бора». Але я чув, що ділянку передали в суборенду, кому — ми ще не з’ясували. Відштовхуючись від цього незаконного рішення, у комунальному підприємстві «Київблагоустрій» забудовнику видали картку благоустрою на встановлення паркану. На вирубку дерев я документів не бачив, але допускаю, що вони можуть бути. Усе йде того, щоб знищити зелену зону. Зараз треба скасовувати цю контрольну картку благоустрою, із цим я звернувся до департаменту благоустрою КМДА, а також готую проект рішення про розірвання договору оренди».

Подальша вирубка дерев у Протасовому яру стане для Києва сигналом тривоги. Через знищення зелених насаджень і так маємо безліч негативних наслідків, як те, що місто не може впоратися із сильними зливами. Крім того, поруч із місцем вирубки розташований Національний інститут серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова. Дерев нема — зсуви ґрунту тут цілком реальні.

«У будь-який момент можуть поновити вирубку, тому закликаю містян долучатися до контролю ситуації. За характером вирубки видно, що їхнє завдання — не чистка території, а вбити якомога більше дерев, — підкреслює Володимир Назаренко. — Адже пиляють вище людського зросту, щоб показати, що от наша земельна ділянка спаплюжена, треба якось укріплювати схили, то збудуємо готель із підпірними стінами».

Інна ЛИХОВИД, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments