Люди, які мають свободу вибору, завжди оберуть мир.
Рональд Рейган, 40-ий Президент США

У Prozorro – нова функція: закупівля ліків медзакладами

10 серпня, 2018 - 11:18

Відтепер дані про всі ліки, що зареєстровані в Україні, оновлюватимуться в електронній системі закупівель автоматично. Prozorro завершив перший етап інтеграції Державного реєстру лікарських засобів до системи, повідомляє moz.gov.ua. Завдяки цьому медзаклади при формуванні усіх закупівель зможуть обирати зі списку діючу речовину (МНН — Міжнародна непатентована назва  — назва лікарського засобу, прийнята Всесвітньою організацією охорони здоров’я) та область її дії (АТХ — Анатомо-терапевтично-хімічна класифікація), а не прописувати ці дані вручну. 

Жорстка прив’язка до офіційного переліку зменшить маніпуляції або випадкові помилки в описі предмета закупівлі і спростить пошук тендерів постачальниками. До того ж, цей крок допоможе краще контролювати закупівлі ліків, порівнювати ціни на конкретні препарати в різних містах і регіонах та виявляти ті закупівлі, по яких завищують ціну.

Наступний крок — інтеграція Державного реєстру лікарських засобів МОЗ України для постачальників. Це дозволить учасникам торгів при формуванні своєї пропозиції для кожної МНН обирати зі списку свою брендову назву ліків, яку вони хочуть поставляти. Цей етап Prozorro планує завершити наприкінці вересня.

Далі — поступовий перехід до правила «один лот — один препарат» для тендерів, які перевищують 200 тис. грн. Це дозволить автоматично бачити коливання цін у розрізі кожного препарату, що, своєю чергою, вирішить питання із референтними цінами на ліки, а також дозволить автоматично класифікувати тендери, де ціна вища від середньої по країні, наприклад, на 20% чи більше.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments