Як в нації вождя нема, тоді вожді її — поети
Євген Маланюк, український письменник, публіцист, громадський діяч

У столиці активісти вийшли на захист річок

Члени Національного екологічного центру вкотре вимагали переглянути «Програму розвитку гідроенергетики України»
14 березня, 2018 - 19:11

Вони зібралися під стінами Міністерства енергетики та вугільної промисловості не випадково, адже 14 березня — Всесвітній день дій проти гребель, на захист річок, води і життя. Члени Національного екологічного центру вкотре вимагали переглянути «Програму розвитку гідроенергетики України».  Вона була ухвалена розпорядженням Кабінету Міністрів 2016 року. Екологи уважно вивчили документ і зробили власний аналіз, що будівництво на берегах річок нових гідроелекростанцій небезпечне.

«У цій програмі заплановане будівництво таких об’єктів, як Каховська ГЕС-2, Канівська ГАЕС, добудова Дністровської і Ташлицької ГАЕС, шість гребель на Дністрі  Верхньодністровської ГАЕС. Цей документ, по-перше, не пройшов жодних державних екологічних експертиз, громадськість  з ним не ознайомили. Ми звернулися із вимогою до Кабінету Міністрів  зупинити цю програму. Адже вона дуже небезпечна для довкілля. Саме будівництво шести гребель призведе до знищення екосистеми і затоплення земель, які є частинами національних парків. Неймовірно красива долина Дністра, яка є туристичним об’єктом,  перестане існувати. Окрім того, людей доведеться переселяти. Як відомо, створення водосховищ уповільнює рух води — це буде заболочування земель, багато видів риб зникне. На Південному Бузі підняття води на Олександрівському водосховищі на 20 метрів затопить унікальні історико-культурні об’єкти. Частина національного парку Бузький Гард опиниться під водою. Тому ми вимагаємо дослухатися до нас. Програма була ухвалена з порушеннями і підкилимно, тому має корупційні ризики», — говорить виконавчий директор Національного екологічного центру України Дмитро ІВАНОВ.

Екологи просять владу вивчити закордонний досвід будівництва таких водосховищ і зокрема звернути увагу на катастрофу в Китаї 1975 року. Тоді внаслідок прориву греблі загинуло 170 тис. людей. Також активісти певні: ці будівництва насправді не принесуть значної економії державі.  Додамо, під час пікету громадські активісти провели театралізовану виставу «Виведемо Насалика та Сироту на чисту воду!»

Леся КЕСАРЧУК. ФОТО НАДАНО АНДРІЄМ РОМАНЧУКОМ
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments