Давайте не лише язиком поговоримо, проголошуючи написане, але, із розмислом учитавшись, подбаємо ділом сповнити це
Кирило Турівський, церковний діяч, філософ, письменник, проповідник і стовпник, оратор Київської Русі

У Вінниці планують відкрити три музеї

На базі комунального підприємства департамент культури ОДА хоче створити мистецький центр «КіноПоділля»
12 січня, 2017 - 11:55
ФОТО PROSTIR.MUSEUM

На базі обласного комунального підприємства «Вінниця-кіно», яке зараз перебуває на межі ліквідації, збираються створити три музеї. Один з них буде присвячений ретро-кіно. Його головними експонатами стануть фільми із фонду підприємства. Другий — буде присвячений народному мистецтву і представлятиме народну творчість місцевих умільців. Третій має бути розташований під відкритим небом і складатиметься з кузні, пекарні та різних творчих майстерень.

Пропозиції щодо створення трьох музеїв департамент культури Вінницької ОДА виклав у проекті рішення, яке подано на розгляд депутатів Вінницької обласної ради. Саме від них залежить, чи буде цю ідею втілено в життя і коли.

«На базі нинішнього підприємства «Вінниця-кіно» ми плануємо створити мистецький центр «КіноПоділля», де можна буде переглянути фільми, відзняті на плівку, й ознайомитися з історією вітчизняного кінематографа. Нині у фондах «Вінниця-кіно» зберігається 3800 старовинних фільмів. Частину з них ми передамо до Києва, але найцікавіші залишимо для музею. Переглядати їх буде цікаво дітям і дорослим. Адже кінофільми на плівці нині уже раритет. Крім цього, нова установа продовжить основну діяльність «Вінниця-кіно», а саме забезпечуватиме кіно-відеопрокат, бо на сьогодні в нас немає структури, яка надавала би звукову чи відеоапаратуру для проведення різних заходів на рівні області, — розповідає начальник управління культури та мистецтва Вінницької ОДА Станіслав ГОРОДИНСЬКИЙ. — Територія комунального підприємства має близько одного гектара землі. Тож її буде використано під нові мистецькі проекти. Перший передбачає створення музею під відкритим небом, другий — етнографічного закладу для популяризації народної творчості. Свої пропозиції ми виклали у проекті рішення, яке подали на розгляд депутатів обласної ради. Тепер все залежить від них».

Питання ліквідації КП «Вінниця-кіно» розглядатимуть на найближчій сесії Вінницької обласної ради. Проект рішення вже готовий, його вивчають депутатські комісії. Щойно підприємство буде ліквідовано — розпочнеться створення нової установи «КіноПоділля», яке, планують у департаменті, працюватиме на основі самоокупності, а його директора обиратимуть через конкурс. Та коли запрацює новий мистецький заклад, поки що ніхто не береться говорити.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments