Україна в тій чи іншій формі буде. Не змусиш ріку текти назад, так само і з народом, його не змусиш зректися ідеалів
Павло Скоропадський,Гетьман Української Держави, український державний, політичний і громадський діяч

Українці везуть додому 106 медалей

Збірна країни тріумфувала на чемпіонаті Європи з паралімпійського плавання
21 серпня, 2018 - 10:40
ФОТО РЕЙТЕР

Змагання відбувалися в Дубліні з 13 до 19 серпня. Українська команда стала першою в загальномедальному заліку, завоювавши 106 медалей: 33 золотих, 44 срібних і 29 бронзових. Це майже на 40 медалей більше, ніж у представників Італії, які розмістилися на другій сходинці.

Щодня наша збірна виборювала в середньому по 15 медалей, тому європейська преса не сумнівалася, що загальний результат України перевершить визначну позначку у 100 медалей. Залишалося єдине питання: коли це станеться?

Представник Донецької області Василь КРАЙНИК стрибав у басейн уже з думкою, що саме він може принести ювілейну медаль. Адже перед запливом йому повідомили, що кількість медалей нашої команди зупинилася на позначці в 99 нагород. На першому відрізку дистанції Василь був четвертим, але з кожним метром наздоганяв суперників, фінішувавши на першому місці, повідомляє paralympic.org.

«Я знав, що ми були близькі до ста медалей, тому відчував великий тиск. Але тепер я неймовірно щасливий», — поділився враженнями Крайник, який вперше піднявся на найвищу сходинку п’єдесталу в Ірландії. Це четверта медаль для нашого спортсмена на цьогорічному чемпіонаті Європи. До того він тричі ставав бронзовим призером.

Також в останній день змагань українська скарбничка поповнилася ще трьома золотими медалями. Єлизавета Мерешко здобула перемогу в запливі на 100 метрів вільним стилем. На тій самій дистанції серед чоловіків «вікторію» святкував Максим Крипак, для якого це четверте «золото». Фінальну крапку поставив Ярослав Семененко. Йому не було рівних на 50 метрах батерфляєм.

Найбільший внесок до результату нашої збірної зробили Максим Крипак (чотири «золота» і два «срібла»), Ярослав Денисенко (чотири «золота» і два «срібла»), Євген Богодайко (три «золота» і два «срібла»), Віктор Смирнов (три «золота», три «срібла» та одна «бронза»), Денис Дубров (два «золота», два «срібла» та одна «бронза»).

Владислава ШЕВЧЕНКО, Літня школа журналістики «Дня»-2018
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments