Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Уряд «списує» пацієнтів

Люди з тяжкими захворюваннями вимагали збільшити державні видатки на лікування
1 березня, 2016 - 19:19
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Активісти влаштували під будівлею Кабінету Міністрів звалище медичних карток з  іменами  пацієнтів, яких урядовці лишають без ліків. Так люди продемонстрували, що замість того, щоб рятувати здоров’я громадян, чиновники «списують» їх помирати. В акції взяли участь дорослі і діти з тяжкими хворобами: гепатитом, гемофілією, ВІЛ, різною онкологією. 

До 1 березня Кабмін мав врахувати пропозиції комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я і закласти у бюджет на 2016 рік 8,1 мільярда гривень на лікування українців із такими тяжкими захворюваннями, як туберкульоз, ВІЛ, онкологія, вірусні гепатити тощо. Станом на 1 березня виділили лише половину цієї суми — 4,1 мільярда гривень. Фактично це прирікає на смерть багатьох громадян. 2 березня має відбутися чергове засідання Кабінету Міністрів, тому активісти нагадують чиновникам про критичну ситуацію.

Ольга СТЕФАНИШИНА, виконавчий директор благодійного фонду «Пацієнти України»:

— В урядовців ще є шанси внести зміни до бюджету. Треба провести розрахунки і збільшити фінансування державних програм вдвічі. Сподіваємося, у Кабміні на це підуть.

Найскладніша ситуація з лікуванням гепатиту — згідно з існуючим проектом бюджету, на це виділяють 10% необхідної суми. На ВІЛ/СНІД — 26%. Програми з онкології планують забезпечити на 70%. Критична ситуація з гемофілією — програму планують профінансувати на 27%. І у нас ще є хворі на муковісцидоз дорослі — на них взагалі не виділили коштів. Лише на дітей з таким діагнозом, і то — частково.

До лікарень ще завозять препарати, придбані минулого року. Незабаром почнуть надходити ліки, закуплені міжнародними організаціями, але їх вистачить на кілька місяців. Тому треба налагодити повноцінне державне фінансування. Пацієнти у розпачі: якщо уряд не дослухається до них, вони прийдуть під Кабмін помирати.

Марія ПРОКОПЕНКО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ