Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

Ув’язнені вдома

60 засуджених повернулися з колоній так званої ЛНР на підконтрольну Україні територію, — Омбудсман
23 квітня, 2019 - 10:53

22 квітня у місті Щастя Луганської області Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова прийняла 60 громадян України, які перебували в пенітенціарних установах Луганської області й на момент окупації Донбасу були затримані або відбували покарання за скоєні злочини.

Загалом з кінця минулого року з окупованої частини Луганської області було переміщено 195 засуджених. У грудні на підконтрольну територію повернулося 42 особи, на початку лютого — 33, у березні — також 60. Із них 34 особи вже звільнилися, решта продовжує відбувати покарання в українських колоніях.

Денісова веде переговори і щодо можливостей передачі засуджених, адреса реєстрації яких на територорії непідконтрольній українському уряду або на території тимчасово окупованого Криму. Омбудсман наголошує: до її офісу постійно надходять звернення тих громадян України, які виявили бажання відбувати покарання на вільній території, і тих, чиї строки ув’язнення добігли кінця. Передають їх до офісу Уповноваженого і громадські організації. Утім, з іншого боку переговорний процес часто саботується.

Тим, хто звільняється із тамтешніх колоній і самостійно намагається виїхати з непідконтрольних територій, організація «Донбас СОС» оприлюднила на своєму сайті спеціальну пам’ятку. Там вказано, до яких служб треба звертатися для підтвердження особи та законності підстав звільнення, відновлення документів тощо.

Підготувала Дар’я ТРАПЕЗНІКОВА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ