Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

В Одесі – день жалоби

Імовірна причина пожежі в центрі психічного здоров’я — підпал
11 червня, 2019 - 18:52
ФОТО REUTERS

10 червня в будівлі Одеського обласного медичного центру психічного здоров’я сталася пожежа, яка станом на 12.00 вівторка забрала шість життів. Як розповів під час брифінгу 11 червня заступник директора Департаменту реагування на НС ДСНС Петро КОРОТИНСЬКИЙ, після отримання о 21.44 повідомлення про пожежу на місці події підрозділи встановили загорання даху одноповерхової будівлі відкритим полум’ям, ідеться на офіційному сайті ДСНС. Заступник директора Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям Руслан БУХАНЕЦЬ повідомив: «Будівлю Комунального некомерційного підприємства «Одеський обласний медичний центр психічного здоров’я» було введено в експлуатацію понад 50 років тому. Відповідно до чинного законодавства, щодо цього закладу проводилися заходи державного нагляду і контролю у вигляді перевірок протипожежного стану. Проводились вони і 2017, і 2018 року, а остання перевірка відбулася в березні поточного року. За результатами перевірок відзначалося, що керівництвом закладу та обласної ради вживалися заходи щодо покращення протипожежного стану. Більшу половину недоліків було усунено. Зокрема, розпочався процес монтажу протипожежної сигналізації, яка в тому корпусі, де виникла пожежа, була змонтована і спрацювала. Приведено до ладу електрообладнання будівлі, персонал пройшов відповідні навчання, а на об’єкті було створено добровільну пожежну дружину».

Щодо причини пожежі, Руслан Буханець повідомив, що наразі відкрито кримінальне провадження і проводиться розслідування відповідними органами. «Попередньо, причиною пожежі є занесення вогню ззовні невстановленою особою у приміщення для зберігання та сушки речей», — повідомив начальник ДСНС в Одеській області Віктор ФЕДОРЧУК, передає usionline.com.

Співробітники правоохоронних органів змогли встановити, що пожежа почалася у дворі, де були білизна й матраци, а потім перекинулася на дах на площі 300 кв. метрів і розрослася до 500 кв. метрів.

«Було відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 115 ККУ (убивство двох і більше осіб). Вилучено документацію. Наразі поліція опитує місцевих жителів, пацієнтів психлікарні, а також лікарів, які їх обслуговують», — повідомив керівник ГУНП в Одеській області Олег БЕХ.

За словами головлікаря медцентру Анатолія ВОЛОЩУКА, в зазначеному корпусі перебували літні пацієнти. Він стверджує, що всі дерев’яні конструкції будівлі, в тому числі горище, були своєчасно оброблені відповідною речовиною для запобігання швидкому поширенню вогню. Також у приміщенні була система сигналізації, яку нещодавно встановили, і установа прийняла її на баланс. Лікарня не встигла укласти договір з обслуговуючою компанією, але, як стверджує головний лікар, коли почалася пожежа, звукова сигналізація спрацювала, передає УНІАН.

«Усім сім’ям загиблих буде надано сто тисяч гривень, постраждалим — по п’ятдесят тисяч гривень. Цей випадок перебуває на особистому контролі Президента України Володимира Зеленського, і він вимагав звітності про виконання роботи нашим штабом», — розповів в. о. голови Одеської ОДА Сергій ПАРАЩЕНКО, передає usionline.com.

Ольга ХАРЧЕНКО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ