Не міць армії, не якість зброї, а сила духу забезпечує перемогу.
Йоганн Фіхте, німецький філософ, педагог, громадський діяч

В Україні – третій випадок дифтерії

Міністерство охорони здоров’я закликає вакцинуватись
11 липня, 2018 - 10:56

Як повідомляють у МОЗ, на дифтерію захворів підліток 15 років у Київській області, діагноз підтвердили лабораторно. Дитині ввели протидифтерійну сироватку, її стан стабільний, вона перебуває в інфекційному відділенні Київської обласної дитячої лікарні міста Боярка. Нагадаємо, другий випадок дифтерії цього року зареєстрували в червні, в Рубіжному Луганської області.

У міністерстві акцентують, що при захворюванні на дифтерію є необхідним введення антитоксичної протидифтерійної сироватки (ПДС), яка нейтралізує дію дифтерійного токсину. В Україні достатня кількість вакцин та протидифтерійних сироваток.

Також МОЗ України рекомендує якнайшвидше зробити необхідні щеплення проти дифтерії дітям і дорослим. «Якісна та безпечна вакцина є в усіх регіонах України і надається безоплатно як для дітей, так і для дорослих. Водночас, рівень вакцинації проти дифтерії залишається низьким — лише половина українських дітей отримала захист третьою дозою вакцини АКДП у віці 18 місяців минулого року і менше половини дорослих», — зазначають у відомстві.

Дифтерія є вакцинокерованою інфекцією, єдиний спосіб захиститися від захворювання і запобігти розвитку небезпечних ускладнень — вакцинація дітей і ревакцинація дорослих. Тож МОЗ радить якомога швидше зробити щеплення проти дифтерії дітям, які пропустили його за календарем вакцинації, і вчасно вакцинувати дітей згідно з календарем профілактичних щеплень. Ще в міністерстві нагадують про обов’язкову ревакцинацію дорослих від дифтерії кожних десять років.

Для дітей в Україні централізовано закуповується вакцина проти кашлюку, дифтерії та правцю АКДП. Також наявна вакцина для профілактики дифтерії та правця АДП та вакцина для профілактики дифтерії та правця із зменшеним вмістом антигена АДП-М, яку застосовують для дорослих. За інформацією МОЗ, на 1 червня 2018 року в Україні наявні 2,2 мільйона доз вакцини АКДП, 557 тисяч доз АДП та 5,2 мільйона доз АДП-М.

Також в Україні наявні 800 доз протидифтерійної сироватки, які як гуманітарну допомогу країна отримала наприкінці 2017 року.

Дифтерія передається повітряно-крапельним шляхом. Коли дифтерійна бактерія потрапляє в дихальну систему, вона виробляє токсин, що руйнує тканини дихальної системи. Захворювання проявляється як ангіна, коли в горлі утворюються плівки, які дуже погано знімаються з поверхні. Це може ускладнювати дихання та ковтання. Токсин може спричинити загальну слабкість, біль у горлі, набряк мигдаликів, слизових оболонок ротоглотки. Тож наголошують у МОЗ, при прояві якихось із цих симптомів, слід негайно звернутися до лікаря.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments