Завжди був націоналістом, пишаюсь цим. Негативних підтекстів цьому означенню надають неграмотні люди, плутають його із шовінізмом. Націоналізм – це любов до Батьківщини, а шовінізм передбачає ненависть до інших націй.
Роман Іваничук, український письменник, патріарх української історичної романістики, громадський діяч

Вакцинація – питання нацбезпеки

В Україні спостерігається найнижчий у світі рівень планової імунізації, повідомляє МОЗ
25 жовтня, 2016 - 11:25
ФОТО REUTERS

Лише 30% дітей у країні були повністю вакциновані проти кору, тільки 10% — проти гепатиту В, і мізерні 3% — проти дифтерії, коклюшу та правця станом на серпень 2016 року. Крім того, тільки 44% дітей віком до 18 місяців були повністю імунізовані проти поліомієліту. Інформація оприлюднена на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Про проблему згадали в контексті Всесвітнього дня боротьби з поліомієлітом, який припадає на 24 жовтня. Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко відзначив на круглому столі з нагоди цієї дати: «Доказова медицина підтверджує ефективність вакцин для профілактики таких захворювань, як поліомієліт, правець або коклюш. Підвищення імунізації є важливим завданням та одним із пріоритетів уряду, а також питанням національної безпеки».

Одна з основних причин низької імунізації — нестача поставок вакцин, зазначено на сайті МОЗ. За запитом Міністерства охорони здоров’я для розв’язання цієї проблеми ЮНІСЕФ закупив низку високоякісних сертифікованих вакцин для захисту дітей від небезпечних захворювань, зокрема від туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, гепатиту В, дифтерії, коклюшу і правця. Ці вакцини уже доставлені в Україну і нині доступні в медичних закладах в усіх областях країни.

«Минулого року в цей час Україна боролася зі спалахом поліо. Активна відповідь на цю інфекцію за допомогою міжнародних партнерів виявилася успішною, але цей успіх досі не є сталим, — цитує сайт МОЗ Марі-П’єр Пуар’є, регіонального директора ЮНІСЕФ у країнах Європи та Центральної Азії. — Сьогодні, коли у країну доставили мільйони доз вакцин, для затримки програм вакцинації немає жодних причин».

Міфи про щеплення, які поширювалися Україною протягом останніх років, теж вплинули на те, що у країні трапляються випадки хвороб, про які давно забули інші країни, вважає виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Підвищення рівня імунізації в Україні нині є пріоритетом МОЗ. Тож Уляна Супрун закликає громадян, які дбають про своє життя і здоров’я, вакцинуватися й вакцинувати своїх дітей.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ