Малоросійство – це не політика і навіть не тактика, лише завжди апріорна і тотальна капітуляція
Леся Українка, українська поетеса, письменниця, перекладач, культурний діяч

«Важливий елемент місцевої демократії»

Як у Львові оцінюють дебати між претендентами на посаду міського голови
19 листопада, 2020 - 19:41
ОЛЕГ СИНЮТКА
АНДРІЙ САДОВИЙ

Тепер, у другому турі, претендентів на посаду міського голови Львова два — чинний міський голова Львова Андрій Садовий, засновник ГО «Самопоміч», член партії «Об’єднання «Самопоміч», який обіймає посаду міського голови Львова три терміни поспіль, а став до виконання обов’язків мера 25 квітня 2006 року, та Олег Синютка, народний депутат України IX скликання від партії «Європейська солідарність», голова Львівської ОДА від 26 грудня 2014 до 11 червня 2019, який з листопада 2006-го до грудня 2014-го працював у Львівській міській раді — заступником мера з питань економіки та соціальної політики, директором департаменту економічної політики, першим заступником Львівського міського голови. 

Згідно з остаточними результатами першого туру, Садовий набрав 40,09% голосів виборців (91 131 голос), Синютка — 31,1% (70 682), а про стосунки Андрія Івановича та Олега Михайловича є сенс говорити як про такі, що розвивалися за принципом «від любові до ненависті». Варто згадати бодай ситуацію із сміттєвою блокадою Львова 2016 — 2017 рр., коли Садовому начебто нічого не вдавалося вдіяти, а Синютці аж раптом за тиждень вдалося. (Хай там як, але у заручниках було все завалене непотребом місто!!!)

Та й загалом, експерти сходяться на тому, що ця виборча кампанія у Львові — найбрудніша.  

Дебати Садового і Синютки відбулися 18 листопада у прямому ефірі у студії суспільного мовника UA:Львів. Як вони вплинули на прихильників обох кандидатів і на чий бік схиляться шальки терезів, дасться чути вже після 22 листопада.  

Наразі ж коментарі від експертів. З обох боків барикад — і Садового, і Синютки.

 Олег ОНИСЬКО, шеф-редактор Zaxid.Net:

— Публічні теледебати між двома претендентами на посаду мера у Львові — важливий елемент місцевої демократії. Львів завжди був висококонкурентним містом у політичному сенсі, тому, після запровадження двотурової моделі виборів для великих міст у 2015 році, такі дебати у нас проходять уже вдруге. Сформувалася уже певна традиція, львів’яни очікують цих дебатів і важливо, що ці дебати насправді проводяться у рівних умовах, на незалежному майданчику Суспільного телебачення. Стосовно дебатів Садового з Синюткою, то говорити про їх переможця я б не став — бракує об’єктивних критеріїв оцінки. Кожен бачить і чує те, що хоче, тому впевнений, що прихильники обох кандидатів вважають переможцем «свого». Садовий виглядав інтелігентнішим і спокійнішим, Синютка — напористішим і енергійнішим.

Володимир КВУРТ, міський голова м. Винники, засновник ГО «Великий Львів»:

— Тішить, що Львів продовжує проводити теледебати поміж основних претендентів на крісло міського голови. Ця традиція заслуговує на увагу законодавців і запровадження обов’язковості їх проведення щонайменше в обласних центрах перед другим туром виборів. Прямий ефір дає нам шанс сформувати не тільки психологічний портрет претендентів, а й власні відчуття їхньої готовності виконувати задекларовані обіцянки.

Теледебати між Андрієм Садовим і Олегом Синюткою, безперечно, стали топ-подією вечора 18 листопада і предметом і вечірнього, і вранішнього, і наступних днів обговорення не тільки серед мешканців Галицької «столиці». А обговорювати є що. В око впадала енергетична наповненість виступів Олега Михайловича — як глибока поінформованість про стан господарки і фінанси Львова, а тому більша довіра до задекларованих завдань, які він виклав у своїй програмі.

Андрій Іванович здивував своєю млявістю, незнанням базових процедур: видачі містобудівних умов та обмежень, непереконливою аргументацією про зміни, на які чекає Львів, в питаннях транспорту, запровадження електронного квитка та будівництва сміттєпереробного заводу. Складалось враження, що він змирився з поразкою і готовий поступитись місцем більш сильному та прогресивному. Зрештою, свою оцінку кандидатам дадуть виборці вже 22 листопада і, можливо, експерти з часом визначать роль цих теледебатів в перемозі того чи іншого кандидата.

Олександр СТАРОВОЙТ, аналітик:

— Проведення телевізійних дебатів кандидатів на міського голову Львова між Андрієм Садовим та Олегом Синюткою оцінюю дуже позитивно. Особлива подяка ведучому, який справді виступив провідником і модератором дискусії.

Незважаючи на можливу занадто виражену емоційність, кандидати теж виглядали достойно.

На цей момент виборці уже визначились із своїми уподобаннями і головна інтрига — в явці на виборах, а точніше — хто з претендентів зуміє краще змобілізувати свого виборця прийти на дільниці.

До речі, перемогу чи Синютки, чи Садового не розцінюю як тектонічні зміни у Львові. Нічого надзвичайного чи несподіваного не відбудеться.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів
Газета: 
Рубрика: