З метою жить не те, що без мети. Мета знімає з плеч вагу велику і крила нам легкі дає. Сліпі з метою йдуть, як зрячі
Олександр Олесь, український прозаїк, драматург, поет.

«Велопавутина» он-лайн

У Вінниці активісти розробили мапу доріжок, смуг, парковок та пунктів прокату двоколісників
16 травня, 2019 - 11:56

Онлайн-карту велодоріжок, яка надасть можливість будувати безпечні маршрути до роботи, для поїздок із дітьми, а також для велопрогулянок, створили представники велоспільноти міста. На мапі відображено майже 50 кілометрів велодоріжок і велосмуг, окремо розміщені фото ділянок, а також місця для парковок велосипедів. Як повідомив представник велоспільноти міста Влад СЕМЕНЮК, для створення цієї мапи їм довелося проїхати понад дві сотні кілометрів і опрацювати всі маршрути. Все це заради того, щоб спонукати містян їздити на велосипеді задля загального здоров’я, а також для того, щоб велосипед у Вінниці став реальною альтернативою автомобільному транспорту.

«Масова автомобілізація — це шлях до загострення проблем усередині міста. Збільшення міських площ, відведених для парковок, відтіснення пішоходів, погіршення роботи громадського транспорту, забруднення навколишнього середовища... і розуміння такого вектора розвитку міста уже давно привело наших побратимів із Європи до популяризації екологічних видів транспорту, зокрема велосипедів, — каже велоактивіст. — Уже назбиралися сотні кейсів, які показують, що популяризація велоруху призводить до покращення загального здоров’я населення, підвищення ефективності всієї транспортної системи, безумовно підвищує рівень свідомості людей. Я вже не говорю про економічну і туристичну складову».

Тепер вінничани та гості міста завдяки онлайн-мапі можуть зі свого смартфона побачити повну картинку «велопавутини», а незабаром — ділянки, де плануються нові велосмуги та доріжки. Влад додає, що додаток уже показує, де можна припаркувати свій байк, або пропонує вказати, де, на думку користувача, доцільно було облаштувати нову велопарковку. А ще він дає змогу перед маршрутом перевірити, наскільки якісним є покриття на тій чи іншій доріжці.

Олеся ШУТКЕВИЧ, «День», Вінниця
Газета: 
Рубрика: