Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

Відкритий Борис Філатов

Міський голова Дніпра поспілкувався з «літньошколярками» «Дня» — про розвиток міста, журналістський досвід та... як протидіяти емоційному вигоранню
26 липня, 2018 - 19:23

Міський голова Дніпра Борис Філатов приїхав до Києва спеціально для зустрічі з учасницями Літньої школи журналістики «Дня». Каже для цього — встав о четвертій ранку. Розмова з гостем виявилася дуже цікавою та незвичайною, оскільки були порушені теми різного характеру, починаючи від досвіду журналіста Бориса Філатова закінчуючи побудовою аеропорту в Дніпрі та президентськими виборами.

БОРИС ФІЛАТОВ — ОСОБЛИВИЙ МЕР, ЯКИЙ НЕ ТІЛЬКИ МАЄ КНИГИ З БІБЛІОТЕКИ «ДНЯ», А Й СПРИЯЄ, ЩОБ НИМИ БУЛИ ЗАБЕЗПЕЧЕНІ БІБЛІОТЕКИ І ШКОЛИ МІСТА

«Менше говорити — більше робити!», «Для прийняття адекватних рішень треба «ходити ногами по землі», — такими влучними висловами описав свою діяльність у місті Борис Філатов. Кожного дня хоч маленькі покращення, але треба робити, та не забувати про реалії, не чекати неймовірних звершень за один день. Та, на жаль, все ще є нерозуміння громадянами розподілу влади, мовляв, за все відповідає президент, тоді прем’єр-міністр, а тоді міський голова. У таких умовах складно визначити чиїсь досягнення та поразки, коли люди не знають справді відповідального.

«Ми намагаємося повернути довіру людей до влади. Коли вони бачать і відчувають роботу у себе на подвір’ї, на вулиці, дивляться по телевізору, читають зі сторінок газет, то у них змінюється ставлення до тих лідерів, які їх не влаштовували з особистих міркувань», — каже міський голова Дніпра.

Борис Альбертович також окреслив досягнення децентралізації. Серед плюсів — у багатьох містах прийшли нові команди, які бажають показати якісні результати. «Децентралізацію варто посилювати», — вважає Борис Філатов.

З серйозних тем двогодинна розмова поступово перейшла до більш теплої. Борис Філатов розповів про своє знайомство з газетою «День», наголосив, що йому дуже подобаються фотовиставки «Дня», які він відвідує ще з кінця 1990-х років. Також до зустрічі приєдналася головний редактор Лариса Івшина, яка поставила кілька концептуальних питань, а також нагадала про проведення восени цього року в Дніпрі книжкового форуму, ініційованого Борисом Філатовим. Нагадаємо, «День» заявлений як головний медіапартнер заходу.

Більше про зустріч — незабаром у «Дні».

ВРАЖЕННЯ

«БАГАТО ЧОГО ЗАЛЕЖИТЬ ВІД МУДРОГО ЛІДЕРА»

Яна ХРОМ’ЯК, Київський університет імені Бориса Грінченка:

— Я побувала вже у понад 10 великих містах України і весь час мене охоплювало бажання побувати у Дніпрі. Адже за даними статистики минулого року, Дніпро — серед лідерів за рівнем життя та ще у трійці з промисловості. Гадаю, це не випадково. Багато чого залежить від мудрого лідера, який вміє йти на компроміси, бути відкритим до людей та підтримувати ідеї. Як каже Борис Філатов: «Треба давати можливість суспільству проявляти власну ініціативу, вони готові працювати на своє благо». Як не за державні кошти — то за власні. Своїми силами «латати дірки», щоб не допустити хаосу та розпачу. Тому чиновник закликав на зустрічі із «літньошколярками» бути об’єктивними журналістами та показувати більше позитиву, бо люди втомилися від негативу...

«КОЖЕН ІЗ ЛШЖ БУВ ВРАЖЕНИЙ БАГАТОГРАННІСТЮ МЕРА»

Дар’я ЧИЖ, Київський університет Бориса Грінченка:

— Зустріч з різким та харизматичним лідером територіальної громади Дніпра Борисом Філатовим пройшла на одній хвилі. Напевно, кожен з ЛШЖ був вражений багатогранністю мера, який побував в ролі не лише політика, а й журналіста та адвоката. Тому коли ми запитали в нього про зміну професій, Борис Альбертович відповів: «Я творча особистість, прожив декілька життів і не знаю, яким буде наступний етап». Цікаво було познайомитися з різними його образами. Він поділився з нами своїм досвідом роботи в телевізійній програмі «Губернські хроніки», де він критично говорив про тогочасні події. Йому пропонували зняти свої сюжети за великі гроші, але він цього не робив. З часом Борис Філатов зрозумів, що люди втомилися від постійного негативу, і видозмінив програму. І в цьому є проблема наших сучасних ЗМІ, які акцентують увагу на поганих новинах. Мер Дніпра закликає нас не бути поверховими. Також ми дізналися про проведення книжкового форуму в місті. Ідея дійсно цікава та заслуговує позначки в календарі!

Літня школа журналістики відбувається за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні

Вікторія ГОНЧАРЕНКО, Літня школа журналістики «Дня»-2018, фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ