Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

«Відкривачу літературних Атлантид»

У Кропивницькому збирають кошти, щоб оплатити меморіальну дошку літературознавцю Леонідові Куценку
11 червня, 2019 - 18:56

Наприкінці травня на одному з корпусів Центральноукраїнського педуніверситету з’явилася меморіальна дошка на честь професора-літературознавця, який відкрив світу ім’я Євгена Маланюка, Леоніда Куценка. На дошці зображено портрет педагога, викарбувані роки його життя і слова: «Відкривач літературних Атлантид». Леонід Куценко трагічно загинув 2006 року, проте пам’ять про улюбленого студентами викладача і науковця й досі живе у стінах вишу, де він працював, і далеко поза ними.

З ініціативою встановити пам’ятну дошку виступила вчена рада університету разом із представниками Національної спілки письменників. Меморіальний знак на честь відомого професора безкоштовно виготовив кропивницький скульптор Віктор Френчко, який добре знав Леоніда Куценка. Частину коштів на матеріали для барельєфу зібрала Спілка, а колишній студент Леоніда Васильовича, а нині журналіст Василь Левицький вирішив проводити благодійні екскурсії Кропивницьким, таким чином долучившись до збору грошей.

«Я зметикував, що можна показати місто, яке добре знав Куценко, — починаючи від центральної частини, продовжуючи вулицею Чорновола, місцем, де розташоване літоб’єднання «Степ», бібліотекою імені Маланюка, театром, пам’ятником Винниченку, університетом... Крім цього, є ще зо два десятки точок, пов’язаних із життям Леоніда Васильовича», — розповів Василь Левицький, чиїм куратором колись був професор Куценко.

За день до відкриття відбулася перша екскурсія «містом, яке знав Куценко», — на ній вдалося зібрати понад тисячу гривень. Екскурсантами стали колишні колеги літературознавця, його учні та пересічні кропивничани.

Долучитися до збору коштів можна, відвідавши екскурсію або переказавши гроші на рахунок обласного осередку Національної спілки письменників України.

Реквізити рахунку:

Кіровоградська обласна організація НСПУ р/р 260083011260 Кіровоградського обласного АТ Ощадбанк ЄДРПОУ 22218461 МФО 323475 (на меморіальну дошку Леонідові Куценку).

Інна ТІЛЬНОВА, Кропивницький
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ