Ми досі ще рятуємо дистрофію тіл, а за прогресуючу дистрофію душ – нам байдуже
Василь Стус, український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник, представникі культурного руху шістдесятників, Герой України

«Він триматиметься, скільки стане сил»

16 лютого виповнилося 63 роки релігієзнавцю Ігорю Козловському. Це його другий день народження у полоні «ДНР»
17 лютого, 2017 - 13:06

«Останній зв’язок з Ігорем був 6 грудня (2016 року. – Авт.), буквально кілька секунд телефоном – він сказав, що тримається. І триматиметься, скільки вистачить сил, – розповідає Валентина Козловська, дружина вченого, під час прес-конференції в Українському кризовому медіацентрі. – Звісно, Ігор уже має проблеми зі здоров’ям. У камері погане освітлення, він не може читати. Його життєвий простір обмежили камерою півтора на три метри у сирому холодному підвалі. Його позбавили всього, що він любив і чим займався».

Ігор Козловський – відомий у світі релігієзнавець, а також громадський діяч. З початком війни на сході України він не виїздив із Донецька, бо, зокрема, мав доглядати за сином, який пересувається на інвалідному візку. При тому Ігор Анатолійович був одним з організаторів молитовного марафону у Донецьку за єдність і мир в Україні, що тривав до жовтня 2014-го, коли місто кілька місяців було окуповане. Як зазначає Валентина Козловська, її чоловік уже вирішив виїхати з Донецька, але не встиг. У січні 2016 року до квартири Ігоря Анатолійовича увірвалися представники «ДНР». Вони забрали техніку, документи, а самого науковця відправили «на підвал». За словами Діани Козловської, племінниці бранця, днями відбулося попереднє судове засідання фейкового суду «ДНР», Ігоря Козловського абсурдно звинувачують у зберіганні вибухових речовин.

День народження став для вченого 387-м днем полону. Його рідні вже зверталися до української влади, міжнародних інстанцій, науковців різних країн, дипломатів, до тих, хто працює на тимчасово окупованих територіях, з проханням допомогти звільнити Ігоря Козловського. «Практично на кожній зустрічі Тристоронньої контактної групи в Мінську піднімається питання про звільнення Ігоря Козловського, його включили у список на обмін, але з боку «ДНР» постійно йдуть відмови під різними причинами. Остання – що він громадянин “ДНР”», - каже Денис Козловський, племінник релігієзнавця.

До дня народження Ігоря Анатолійовича у соцмережах пройшов своєріджний флешмоб: учні і колеги вченого, відомі блогери робили пости з хештегом #freekozlovskyy, у яких нагадували про ситуацію.

«Залишається вірити, що справедливість восторжествує. Що буде втручання міжнародних органів, якихось впливових осіб – навіть просто, щоб не забувати про це, – резюмує  Діана Козловська. – Хочеться вірити, що унікальна сила духу, яка завжди вирізняла Ігоря Анатолійовича, дозволить йому триматися до звільнення».

Марія ПРОКОПЕНКО, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments