Історія зобов’язує не лише її знати, але і творити її.
Андрій Коваль, український історик і громадський діяч

«Він триматиметься, скільки стане сил»

16 лютого виповнилося 63 роки релігієзнавцю Ігорю Козловському. Це його другий день народження у полоні «ДНР»
17 лютого, 2017 - 13:06

«Останній зв’язок з Ігорем був 6 грудня (2016 року. – Авт.), буквально кілька секунд телефоном – він сказав, що тримається. І триматиметься, скільки вистачить сил, – розповідає Валентина Козловська, дружина вченого, під час прес-конференції в Українському кризовому медіацентрі. – Звісно, Ігор уже має проблеми зі здоров’ям. У камері погане освітлення, він не може читати. Його життєвий простір обмежили камерою півтора на три метри у сирому холодному підвалі. Його позбавили всього, що він любив і чим займався».

Ігор Козловський – відомий у світі релігієзнавець, а також громадський діяч. З початком війни на сході України він не виїздив із Донецька, бо, зокрема, мав доглядати за сином, який пересувається на інвалідному візку. При тому Ігор Анатолійович був одним з організаторів молитовного марафону у Донецьку за єдність і мир в Україні, що тривав до жовтня 2014-го, коли місто кілька місяців було окуповане. Як зазначає Валентина Козловська, її чоловік уже вирішив виїхати з Донецька, але не встиг. У січні 2016 року до квартири Ігоря Анатолійовича увірвалися представники «ДНР». Вони забрали техніку, документи, а самого науковця відправили «на підвал». За словами Діани Козловської, племінниці бранця, днями відбулося попереднє судове засідання фейкового суду «ДНР», Ігоря Козловського абсурдно звинувачують у зберіганні вибухових речовин.

День народження став для вченого 387-м днем полону. Його рідні вже зверталися до української влади, міжнародних інстанцій, науковців різних країн, дипломатів, до тих, хто працює на тимчасово окупованих територіях, з проханням допомогти звільнити Ігоря Козловського. «Практично на кожній зустрічі Тристоронньої контактної групи в Мінську піднімається питання про звільнення Ігоря Козловського, його включили у список на обмін, але з боку «ДНР» постійно йдуть відмови під різними причинами. Остання – що він громадянин “ДНР”», - каже Денис Козловський, племінник релігієзнавця.

До дня народження Ігоря Анатолійовича у соцмережах пройшов своєріджний флешмоб: учні і колеги вченого, відомі блогери робили пости з хештегом #freekozlovskyy, у яких нагадували про ситуацію.

«Залишається вірити, що справедливість восторжествує. Що буде втручання міжнародних органів, якихось впливових осіб – навіть просто, щоб не забувати про це, – резюмує  Діана Козловська. – Хочеться вірити, що унікальна сила духу, яка завжди вирізняла Ігоря Анатолійовича, дозволить йому триматися до звільнення».

Марія ПРОКОПЕНКО, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments