Корінь демократії в активності громадян, а запорука - в забезпеченні прав людини.
Зеновій Красівський, поет, письменник, громадський та політичний діяч, політв’язень радянських таборів, член Української Гельсінської групи

Військові називали її своїм янголом...

Почесною громадянкою Ужгорода посмертно стала найстарша волонтерка Закарпаття
30 серпня, 2018 - 09:46

92-річну Катерину Омельчак військові називали своїм янголом, й уже місяць вона оберігає їх з Царства Небесного.

Днями відбулася сесія Ужгородської міської ради. Посмертно звання почесного громадянина Ужгорода присвоїли загиблим військовослужбовцям капітану Валерію Тихоновському і прапорщику Андрію Сипавці, а також громадсько-політичній діячці Катерині Омельчак.

Ініціативу присвоїти звання пані Катерині оголосили волонтери Руху підтримки закарпатських військових, військові ветеранські організації та 15-й окремий гірсько-піхотний батальйон 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади ЗСУ.

«Найстарша волонтерка в Україні ніколи не переставала допомагати нашому батальйону, а її добра справа розпочалась ще до війни. Невпинна, завзята, щира патріотка та волонтерка не зупинялася ніколи, і лише смерть змогла їй перешкодити. Найменше, що ми можемо зробити — попросити вас надати їй почесне високе звання, найменше, що можете ви — проголосувати за це. Нехай пам’ять про неї буде з нами і з майбутніми поколіннями ужгородців як взірець волонтерства, любові до людей, до України», — йшлося у зверненні військових до депутатів на сторінці батальйону у «Фейсбуці».

Для волонтерів Катерина Омельчак стала прикладом того, як треба боротися за правду та перемогу. Вона десятиліттями підтримувала військових, на Різдво та Великдень радувала їх домашніми смаколиками, тішила вітальними листівками. З початку війни жінка щомісяця приносила волонтерам більшу частину своєї скромної пенсії, брала участь у різноманітних заходах і патріотичних зустрічах з молоддю. Померла Катерина Омельчак 1 серпня, а місце її спокою прикрасив великий вінок улюблених кольорів: жовтих соняхів, блакитних хризантем, чорної горобини та червоної калини.

Вікторія ЖУЙКО, Ужгород
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments