Люди, які мають свободу вибору, завжди оберуть мир.
Рональд Рейган, 40-ий Президент США

Восьма «Поліська регата»

На Волині відбувся міжнародний фестиваль з екстремального водного туризму
11 липня, 2017 - 10:53

Навіть якщо учасники цих популярних змагань не байдарках не здобувають перемоги, усі труднощі їм компенсує знайомство з неймовірної краси волинською природою. «Поліська регата» проходить на території Національного природного парку «Прип’ять-Стохід», не на заповідній, звісно, його території, а в зоні так званої регульованої рекреації. Участь у змаганнях беруть як українські, так і білоруські команди.

Пройти дистанцію серед правічної природи, коли дуже легко заблудитися серед очеретів, — справа складна. Потрібен провідник або великий досвід екстремального водного туризму. Але вже кілька років участь у цих змаганнях беруть команди із села Троянівка Маневицького району. Поблизу Троянівки також тече річка Стохід, а сільський голова тут — «плаваючий» чоловік, Микола Ясюк. Керувати байдаркою він навчився на змаганнях «Стохід-дербі», які передували «Поліській регаті», а 2013 року його екіпаж навіть зайняв перше місце. Микола Ясюк з однодумцями також розробив туристичний маршрут на байдарках по Стоходу. Возить туристів-екстремалів не тільки з України, а й Польщі, розробив програму залучення до водного туризму колишніх воїнів, ось і нині в його команді був учасник АТО Дмитро Оніщук. Сільська рада має вже чотири байдарки (кожна коштує від тисячі до півтори тисячі доларів), придбаних за бюджетні кошти, кошти спонсорів, а одну придбав за власні кошти і сам сільський голова. Каже, що поблизу Троянівки так само є незаймані куточки природи, справжня «волинська Амазонія», які зачаровують туристів.

«Поліська регата» — це не лише можливість для її учасників побачити світ із човна, помилуватися дивовижною природою, спробувати свої сили і навички. Це і свято для любешівців, загалом для Волині, бо крім власне змагань місцева влада проводить районний фестиваль поліського фольклору, цього року окремо давав концерт колектив із Білорусі, для молоді ж — дискотека.

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments