Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

Восьма «Поліська регата»

На Волині відбувся міжнародний фестиваль з екстремального водного туризму
11 липня, 2017 - 10:53

Навіть якщо учасники цих популярних змагань не байдарках не здобувають перемоги, усі труднощі їм компенсує знайомство з неймовірної краси волинською природою. «Поліська регата» проходить на території Національного природного парку «Прип’ять-Стохід», не на заповідній, звісно, його території, а в зоні так званої регульованої рекреації. Участь у змаганнях беруть як українські, так і білоруські команди.

Пройти дистанцію серед правічної природи, коли дуже легко заблудитися серед очеретів, — справа складна. Потрібен провідник або великий досвід екстремального водного туризму. Але вже кілька років участь у цих змаганнях беруть команди із села Троянівка Маневицького району. Поблизу Троянівки також тече річка Стохід, а сільський голова тут — «плаваючий» чоловік, Микола Ясюк. Керувати байдаркою він навчився на змаганнях «Стохід-дербі», які передували «Поліській регаті», а 2013 року його екіпаж навіть зайняв перше місце. Микола Ясюк з однодумцями також розробив туристичний маршрут на байдарках по Стоходу. Возить туристів-екстремалів не тільки з України, а й Польщі, розробив програму залучення до водного туризму колишніх воїнів, ось і нині в його команді був учасник АТО Дмитро Оніщук. Сільська рада має вже чотири байдарки (кожна коштує від тисячі до півтори тисячі доларів), придбаних за бюджетні кошти, кошти спонсорів, а одну придбав за власні кошти і сам сільський голова. Каже, що поблизу Троянівки так само є незаймані куточки природи, справжня «волинська Амазонія», які зачаровують туристів.

«Поліська регата» — це не лише можливість для її учасників побачити світ із човна, помилуватися дивовижною природою, спробувати свої сили і навички. Це і свято для любешівців, загалом для Волині, бо крім власне змагань місцева влада проводить районний фестиваль поліського фольклору, цього року окремо давав концерт колектив із Білорусі, для молоді ж — дискотека.

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ