Я ще можу не противитись, коли ображають мене як людину, але коли ображають мiй народ, мою мову, мою культуру, як же я можу не реагувати на це?
Михайло Коцюбинський, громадський діяч, класик української літератури

Вперше в Україні

У Дніпрі запустили європейську систему управління світлофорами
16 червня, 2017 - 11:50

Спеціальний центр регулюватиме роботу світлофорних комплексів і стежитиме за їх справністю, розвантажить рух на дорогах. Це перший подібний досвід в Україні, хоча в багатьох європейських столицях подібні центри управління працюють давно. «Зараз ідеться про перший модуль, що регулює дорожній рух і роботу світлофорних комплексів. Ми адаптуємо її зі спільною програмою Нацполіції «Безпечне місто» зі встановлення відеокамер. Також один із модулів системи в майбутньому допоможе боротися з розкраданням у сфері ліфтового господарства. За наявності фінансування, а воно буде, цей проект ми розвиватимемо й далі. Адже оптимізація транспортних потоків має великий економічний і екологічний ефект», — зазначив міський голова Б. Філатов.

Як зазначають фахівці, головна перевага нової системи полягає в її автоматиці — управління в центрі працює в онлайн-режимі. Окрім цього, сама система захищена від хакерських атак. Програма відстежує технічний стан світлофорів і в разі їх поломки перемикає пристрій в аварійний режим, повідомляє про це диспетчерів. У Центрі працюють п’ять операторів і один черговий — уночі. Всі вони пройшли додаткове навчання.

Проект спеціально для Дніпра розробили в українській компанії, яка чверть століття займається виробництвом і впровадженням подібного обладнання. Понад півроку її фахівці вивчали транспортні потоки в Дніпрі. Існуючий досвід говорить про те, що так можна підвищити пропускну спроможність міських доріг на 25%. До складу автоматизованої системи управління увійдуть усі 180 світлофорних комплексів Дніпра. Донині підключили понад половину. Закінчити роботи планують найближчим часом.

«У європейських містах така система використовується вже давно. Ми повинні теж виходити з «кам’яного віку» і модернізувати рух у Дніпрі. Новий центр управління світлофорами розвантажить рух на дорогах, зменшить кількість пробок, зменшить забруднення повітря і убезпечить учасників руху від ДТП. Для мене важлива безпека городян», — сказав Борис Філатов.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments