Люди, які мають свободу вибору, завжди оберуть мир.
Рональд Рейган, 40-ий Президент США

Вшанували Юрія Липу

20 серпня, 2018 - 12:18

У свято Преображення, 19 серпня, у селі Бунові, що на Яворівщині в храмі Святої Великомучениці Параскевії, відбулось вшанування Юрія Липи, лікаря, письменника і духовного провідника українського народу, поминальною панахидою. Опісля священик відслужив панахиду на могилі Юрія Липи.  Потім представники громадськості , мешканці села, гості та родичі  поклали квіти  до могили Юрія Липи на цвинтарі в с. Бунів, пам’ятника в селі Іваники та памятного знака на  місці загибелі в с. Шутовій.

Він був лікарем від Бога, збереглося багато спогадів і свідчень про “легку руку доктора, світлий розум і глибокий проникливий погляд”. Він був народним лікарем, який не брав оплати у старих і дуже бідних людей, дітей, учнів та вагітних жінок, часом навіть давав свої гроші на ліки  та іншу допомогу, якщо хтось її потребував. Лікував “чудотворний добрий дохтір”, як його називали місцеві мешканці, не тільки готовими ліками та травами, але й – добрим словом, тому його дуже любили і молилися за нього.

Довідка

Юрій Липа народився в Одесі 5 травня 1900 року, помер 20 серпня 1944 року в селі Шутова Яворівського району на Львіщині.

Це письменник, поет, публіцист, лікар УПА, автор української геополітичної концепції, один із визначних ідеологів українського націоналізму.

19 серпня 1944 року Юрія Липу захопили підрозділи НКВС у селі Іваники Яворівського району, а на світанку 20 серпня його по-звірячому замордували в с. Шутова. Похований у с. Бунів Яворівського району.

Йосип МАРУХНЯК, "День"; Фото автора

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments