Влада спирається на всіх, хто живе в брехні.
Вацлав Гавел, чеський політик та громадський діяч, дисидент, критик комуністичного режиму, драматург та есеїст, дев'ятий та останній президент Чехословаччини та перший президент Чехії

«Виховувати майбутніх учених»

На Тернопільщині відбувся Всеукраїнський збір юних екологів
12 червня, 2017 - 19:01
ФОТО МИХАЙЛА УРБАНСЬКОГО

Майже півсотні школярів та педагогів із 15 регіонів взяли участь в ХІ Всеукраїнському експедиційно-польовому зборі команд юних екологів, який тривав на Тернопільщині. Юних екологів України область приймала вперше. Проте торік тут працювали юні ботаніки, що свідчить про високий рівень позашкільної екологічної освіти («День» № 110-111 від 24—25 червня 2016 р. «Дуже жива лабораторія»).

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї юннати представили дослідницькі роботи «Екологічна ситуація вашого місця проживання: проблеми та шляхи їх розв’язання». Однойменною була також фотовиставка, яка висвітлює екологічну тематику. Переглядаючи її, можна відзначити, що проблеми в регіонах України однакові: несанкціоновані сміттєзвалища, забруднення водойм і атмосферного повітря, знищення первоцвітів, поширення небезпечної рослини — борщівника Сосновського. Одинадцятикласниця Анастасія САГАЙ із Краматорська Донецької області розповідає «Дню»: «Проблема, з якою ми приїхали, дуже загрозлива для нашого регіону — це стихійні сміттєзвалища. Ми намагаємось боротися з цим: групами виїжджаємо туди, прибираємо, організовуємо вивіз сміття. Через цю проблему дедалі більше дерев мають поганий імунітет. Відтак, коли на них потрапляють спори грибів ксилотрофів, що руйнують деревину, дерева гинуть, і в нашому місті меншає зелених насаджень. Ми приїхали, щоби знайти ще якісь шляхи вирішення, привернути увагу до цього питання».

Екологічний практикум «Моделювання екологічної ситуації в навколишньому середовищі та прогнозування її змін» відбувся в Національному природному парку «Кременецькі гори» під керівництвом працівників заповідної установи. Одна з груп працювала в урочищі «Скелі Словацького».

Підсумовуючи роботу ХІ Всеукраїнського експедиційно-польового збору команд юних екологів, голова журі, завідувач відділу екології та охорони природи Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти України Тамара РАДЧЕНКО наголосила: «Такі заходи виховують майбутніх учених. Діти, які приїжджають на ці польові збори, найперше у своїх областях беруть участь в експедиціях, походах, відвідують гуртки в обласних, районних, міських еколого-натуралістичних центрах, і потім вони обирають професії, пов’язані з біологією, екологією. У нас є такі приклади. Приємно те, що педагоги готують тих людей, яких ми би хотіли бачити і в себе, і у владі загалом, щоб у нас було Міністерство охорони навколишнього природного середовища України, а не Міністерство екології та природних ресурсів, яке тільки дає дозволи на використання цих ресурсів». У загальнокомандному заліку найкращими стали юні екологи Запорізької області.

Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments