Нехай думки, укладені в книгах, будуть твоїм основним капіталом, а думки, які виникнуть у тебе самого – відсотками з нього.
Тома Аквінський, теолог, святий католицької церкви

«Використати свій ресурс у корисних цілях»

Як виникла ініціатива для самоорганізації громадян «Підвези сусіда. Київ»
7 квітня, 2021 - 21:26
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

У понеділок, коли в столиці почали діяти посилені карантинні обмеження, сталися не лише величезні корки на дорогах, а й підвищення (іноді й у 5 разів) цін на таксі — фактично єдиний, крім своїх ніг і двоколісників, засіб пересування на великі відстані. Уже чимало про це з’явилося обурених дописів у всіх соцмережах і навіть Антимонопольний комітет вивчатиме ситуацію (див. про це також у сьогоднішньому «Дні»), але знайшлися й одиниці, котрі почали шукати конструктивний вихід із ситуації. Серед них і громадський активіст Юрій ВОСКОБОЙНИК із колегами, котрі оперативно створили вайбер-групу «ПІДВЕЗИ СУСІДА.КИЇВ». 

Як розповів «Дню» пан Юрій, вони з колегою ведуть кілька вайбер-груп для мешканців різних районів Києва — «Вуха Солом’янки», «Вуха Дарниці» тощо. «Перед самим початком карантину ми ще думали, чи варто робити таку групу саме для того, щоб у людей була можливість підвозити один одного. Але вирішили не робити, оскільки минулого року таких груп було багато, тож ми подумали, що будемо «одиними з», — говорить Юрій Воскобойник. — Але в понеділок нам написали деякі підписники наших груп, зокрема «Вуха Солом’янки», у вайбері — чи не могли б ви зробити таку групу? Тож ми її зробили і розмістили посилання на неї. Побачили, що за годину в неї додалося 100 людей, люди почали активно писати, пропонувати. Тож ми розкидали посилання на цю групу з підвезення людей і в інші наші групи, я зробив пост у фейсбук, в інстаграм закинув... Я взагалі за спеціальністю смм-менеджер, тож подумав, як можна свої навички використати ефективно і корисно для людей. У цих районних групах по 4-5 тисяч людей — і вони почали розповсюджувати інформацію далі, і в групах своїх ОСББ зокрема». 

Не обійшлося і без ложки дьогтю. «Дехто написав, що ми створили майданчик, який лише допомагає розповсюджуватися коронавірус і що це лише поширює контакти, — ділиться активіст. — Але ми від самого початку закликали людей, які можуть працювати вдома і хочуть просто поїхати погуляти, нікуди не виїжджати. Групу ми створили для координації киян та допомоги людям з критичних сфер вчасно добиратися до роботи. Насамперед це медики, працівники того ж метро, житлово-комунальної сфери. Ті, хто ще не встиг отримати спецперепустки». 

«Ми лише майданчик. Ми не служба таксі. Ми не контролюємо, хто та скільки бере людей. Кожен учасник спільноти несе самостійну відповідальність. Ми лише закликаємо використовувати захисні маски та санітайзери» — так наголошується у створеній активістом групі, до якої за трішки більше доби долучилося понад 2300 учасників. 

Про свою ініціативу, яку головний редактор «Дня» Лариса Івшина охарактеризувала «...це і є живе , громадянське (!) Суспільство», Юрій Воскобойник каже скромно: «У нас був ресурс районних груп, учасники яких — прості мешканці різних районів Києва, і ми вирішили ефективно використати свій ресурс у корисних цілях». Та насправді саме такі маленькі вчинки кожного з нас спроможні змінити всю суспільну атмосферу на краще.

Ольга ХАРЧЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: