В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

«Я не згоден із деякими процесами...»

Глава Дніпропетровської облради подав у відставку
5 листопада, 2019 - 18:45

Про це сам голова облради Гліб Пригунов повідомив на своїй сторінці в соцмережі «Фейсбук». «Відповідально і відверто... Політична картина в країні останнім часом кардинально змінилася. Чотири роки тому ми об’єдналися в демократичну коаліцію, щоб усунути Партію регіонів від управління процесами в області. І це нам вдалося. Але сьогодні чимало партій, фракції яких представлені в обласній раді, не отримали підтримки жителів області. Тому логічним було б провести позачергові вибори обласної ради, проте ми наразі не маємо відповідного інструментарію», — написав Г.Пригунов. За його словами, останні шість місяців у облраді «відбувається спроба підлаштуватися під всеукраїнську політичну картину за підтримки «попередників». «Не хочу ставити колег по демократичній коаліції перед вибором: підтримати Партію регіонів у цьому питанні чи ні... Отже, мандат від демократичної коаліції перестав бути актуальним. У даній ситуації вважаю доцільним скласти свої повноваження і піти з посади голови обласної ради! Я не згоден із деякими процесами, що відбуваються сьогодні, — наприклад, відключення від електропостачання будівлі «Медіапростору» (про цю подію вже писала газета «День» 4.11.2019). Усе повинно відбуватися в юридичній площині. Залишаюся в місцевій політиці. В будь-якому статусі продовжу працювати в межах визначених раніше пріоритетів: підтримка воїнів АТО, волонтерів і добровольців, розвиток децентралізації, поліпшення екології і популяризація здорового способу життя та культурних цінностей, підтримка вільного підприємництва і розвиток економіки», — написав голова облради.

Напередодні, 31 жовтня, на сайті Дніпропетровської облради з’явилося розпорядження про скликання 19-ї сесії, на якій депутати планували переобрати главу облради. Сесія Дніпропетровської облради повинна відбутися 8 листопада, проте голова сам оповістив жителів Дніпра про відставку. Гліб Пригунов упродовж кількох років очолював Дніпропетровську обласну організацію партії «Солідарність» — БПП. Як подейкують у кулуарах облради, найімовірніше, на посаду голови депутати можуть обрати нинішнього заступника голови Святослава Олійника, який у 2014—2015 роках працював заступником голови Дніпропетровської облдержадміністрації Ігоря Коломойського. Водночас низка керівних посад в облраді може дістатися представникам «Опозиційного блоку». 

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 
Рубрика: