Як в нації вождя нема, тоді вожді її — поети
Євген Маланюк, український письменник, публіцист, громадський діяч

«Йде боротьба за кримську молодь»

Експерти проаналізували головні труднощі для абітурієнтів з анексованого півострова
6 липня, 2018 - 12:53

У 2018 році для жителів Криму, котрі хочуть вступити в українські виші, працюють 35 навчальних  центрів  «Крим — Україна» на основі закладів вищої освіти Києва, Львова, Дніпра, Херсона і Запоріжжя. У цих центрах можна вступити до навчального закладу за спрощеною системою, склавши державний іспит з історії України та української мови при наявності атестату про закінчення повної середньої освіти.

Валентина ПОТАПОВА, голова Центру громадської просвіти «Альменда» (організація відстежила особливості вступу кримчан), зауважила на прес-конференції у «Главкомі», що з 2016 року Україна не визнає російський зразок атестату, але на материку визнають сам факт навчання. Тому кримські школярі можуть отримати атестат за допомогою курсу дистанційної освіти або екстернату.

Через центри «Крим - Україна» абітурієнти з півострова можуть вступати на бюджет на пільговій основі у межах квоти, яка складає 20% від максимального обсягу державного замовлення.

 У 2016 році 700 людей вступили до вишів за загальною системою і 150 за спрощеною. В 2017 році була проведена доволі серйозна інформаційна компанія і за спрощеною системою в українські виші вступили 204 абітурієнти.

Пані Валентина розповіла, що найбільшою проблемою для переселенців з Криму під час вступу є відсутність інформації про пільги, які надає Україна, а також міфи, що активно розповсюджує російська пропаганда.

«Ми вирішили проаналізувати чому при таких «плюшках» кримчани не обирають українські виші. І з жахом виявили, що інформація про ці «плюшки» просто не доходить до Криму», - пояснює Валентина Потапова.

Також  у свідомості жителів півострова побутує думка, що вчитись в Україні  просто небезпечно. Їх залякують байками про те, що мало не за крок від лінії розмежування хлопців хапатимуть і призиватимуть в українську армію, а вулицями Києва постійно водять ультраправі марші. Ну а російську мову буцімто не тільки не розуміють, але і вельми агресивно на неї реагують.

«Російська пропаганда використовує все. Йде боротьба за кримську молодь, адже за останній час населення Криму сильно постарішало. Після анексії з Росії переїздять лише пенсіонери, а молоде покоління їде або в Україну, або в Росію, або в Європу», — зазначає голова «Альменди».

Валентина Потапова додала, що існують і реальні труднощі, такі як навчання виключно українською мовою чи високі дорожні витрати. Тож майбутнім студентам складно наважитись на  такий крок.

Анастасія КОРОЛЬ, Літня школа журналістики «Дня»-2018
Рубрика: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments