Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

За три місяці

освоєно майже 840 млн грн «теплих кредитів» із прогнозованих 1,1 млрд протягом 2019 року
13 червня, 2019 - 12:08

Фактично за три місяці — із березня до початку червня ц. р. — українські родини вже встигли залучити майже 840 млн грн «теплих кредитів» із прогнозованих 1,1 млрд грн протягом 2019 року, повідомляє www.kmu.gov.ua. Так, за перший тиждень червня видано ще орієнтовно 50 млн грн «теплих кредитів», зокрема: понад 28 млн грн — для ОСББ, понад 16 млн грн — на утеплення приватних будинків, 1,6 млн грн — на твердопаливні котли.

Зважаючи на високий попит на «теплі кредити», деякі банки вже завершили збір заявок на кредитування внаслідок вичерпання фінансування.

Водночас ще є можливість скористатися програмою, а саме: для ОСББ — в Укргазбанку та Ощадбанку, для фізичних осіб — в Укрексімбанку.

Крім цього, можна отримати подвійну чи навіть потрійну компенсацію за «теплими кредитами», скориставшись додатково місцевими програмами підтримки (http://saee.gov.ua/uk/programs/map).

Саме так вчинило ОСББ «Сонячний» у Києві. У багатоповерхівці замінили вікна й двері, модернізували ІТП, встановили датчики погодного регулювання, утеплили торці. Завдяки цьому споживання тепла зменшилося на треть.

Такий енергоефективний проект коштував для ОСББ «Сонячний» майже 7 млн грн, з яких 70% (майже 5 млн грн) компенсувало місто.

При цьому решта суми — 2 млн грн — це «теплий кредит», із якого понад 780 тис. грн відшкодувала держава, а ще майже 600 тис. грн — місто. У результаті мешканцям зазначеного ОСББ довелося сплатити лише орієнтовно 600 тис. грн із усієї вартості проекту.

Загалом упродовж цього року понад 90 тис. родин, а також понад 880 ОСББ стали учасниками урядової програми «теплих кредитів».

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ