Відродження духу народного в діяльності невеликої верхньої верстви залежить від близькості цієї верстви до маси й любові до неї.
Пантелеймон Куліш, український письменник, фольклорист, етнограф, мовознавець, перекладач, критик

«За Валентина треба боротися!»

До дня народження одного з найменш відомих «в’язнів Кремля» у Києві провели акцію підтримки
3 серпня, 2016 - 19:16

Кілька десятків людей випустили у небо паперові літачки біля «Українського дому» 3 серпня. У цей день Валентину Вигівському, якого у Росії абсурдно засудили до 11 років колонії суворого режиму, виповнилося 33 роки. Літачки символічні: чоловік захоплювався авіацією, а звинуватили його в економічному та військовому шпигунстві в авіакосмічній галузі РФ. Валентин перебуває в ув’язненні майже два роки, наразі він — у колонії в Кіровській області.

«З травня син сидить у камері-одиночці, з ним немає жодного зв’язку, — каже Петро Вигівський, батько Валентина. — Кілька місяців від нього немає жодного листа. У колонії його відвідували тільки правозахисник і український консул. Стан здоров’я Валентина загалом нормальний, є деякі проблеми по стоматології та із зором».

До етапування в колонію Валентин регулярно листувався з рідними. «Якщо все розповісти, буде здаватися повною ахінеєю... Але для Росії я ворог в усіх відношеннях, як фактично кожен українець зараз», — писав в’язень батькам про свою справу. Співробітників ФСБ Валентин називає «бандитами, тільки з державним мандатом». 

Російський адвокат Вигівського Ілля Новіков покладає великі сподівання на обмін свого підзахисного. «У нас майже немає шансів домогтися юридичного звільнення Валентина, адже його змусили визнати себе винним. Немає надії і на Європейський суд з прав людини: пройшло два роки з часу, як його катували, тому ми не зможемо довести, що це було, — пояснює Ілля Новіков. — Зараз ми перебуваємо у мертвій точці. Приговор винесено, він вступив у законну силу, шансів на його оскарження немає. Залишається підтримувати зв’язок з Валентином і нагадувати українським політикам, що він — ще одна людина, за яку треба боротися. Рішення мені бачиться таким, яким було у ситуаціях з Геннадієм Афанасьєвим, Юрієм Солошенком і Надією Савченко. Тільки обмін, тільки домовленості. Валентин є у відповідних списках українського Міністерства закордонних справ».

Кожен може підтримати «в’язня Кремля» — для цього треба написати йому листа, обов’язково російською мовою і без політичних закликів. Адреса: ФКУ ИК-11 УФСИН России по Кировской области, пос. Утробино, Кировская обл., Россия, 613040, Выговский Валентин Петрович, 1983 г. р.

Марія ПРОКОПЕНКО, «День», фото Руслана КАНЮКИ, «День»
Газета: 
Рубрика: