Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

«За єдиними правилами»

У «Феофанії» та медзакладах Академії медичних наук із 2020 року зможуть лікуватися всі
11 липня, 2019 - 20:49

У четвер депутати Верховної Ради не підтримали законопроект щодо виключення лікарні «Феофанія» та медзакладів Академії медичних наук із принципу «гроші йдуть за пацієнтом», повідомляє moz.gov.ua.

Оскільки законопроект №10231 «Про внесення зміни до статті 87 Бюджетного кодексу України щодо фінансування забезпечення окремих програм та закладів охорони здоров’я» не ухвалили, всі медзаклади Державного управління справами та Національної академії медичних наук України (НАМНУ) з 2020 року повинні перейти на модель оплати за медичну послугу. Для цього вони мають автономізуватися і укласти договори з Національною службою здоров’я України.

Послуги у межах програми медичних гарантій у медзакладах ДУС і НАМНУ буде оплачувати Національна служба здоров’я.

«Із 2020 року всі медичні заклади в України мають грати за єдиними правилами. Більше не повинно існувати привілейованих медичних систем, наприклад, окремих медичних систем для депутатів і чиновників. Ми створюємо єдиний медичний простір. Лікарні відчиняють свої двері для пацієнта, який має право вибрати будь-який медзаклад для свого лікування. Гроші підуть за пацієнтом. Так лікарні отримають гроші», — говорить заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк.    

2020 року стара модель фінансування медзакладів більше не працюватиме.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ