Українські мечі перекуються на рала тільки тоді, коли гасло — Незалежна Держава Українська — перетвориться в дійсність і забезпечить отому ралові можливість зужиткувати рідну плодючу землю з її незчисленними багатствами…
Симон Петлюра, український державний і політичний діяч, голова Директорії УНР

Замість районних рад — самоорганізація

У Дніпрі створено перший мікрорайонний комітет
21 травня, 2020 - 20:03

Ним став орган самоорганізації населення «Тополя-1», який об’єднав понад 3,5 тис. мешканців усього житлового масиву. «Із 2020 року у Дніпрі більше не формуватимуть районних рад. Люди на місцях краще розуміють проблеми та потреби території, на якій мешкають. Саме тому потрібні органи самоорганізації населення. Люди можуть об’єднуватися у будинкові, вуличні, квартальні, мікрорайонні комітети і вирішувати питання благоустрою територій, де вони мешкають. ОСН, відповідно до законодавства,  можуть отримати 14 повноважень серед яких, наприклад, контроль за наданням послуг ЖКГ, допомога школам, допомога малозабезпеченим тощо. На ті повноваження, які міська рада передаватиме органам самоорганізації населення, відповідно надаватиметься й фінансування», — розповідає депутатка Дніпровської міської ради, членкиня постійної комісії міської ради з питань бюджету, фінансів і місцевого самоврядування Анжеліка ПИЛИПЕНКО.

Аби створити мікрорайонний комітет «Тополя-1», було проведено 20 зустрічей і загальних зборів. Робота тривала пів року. «Цей ОСН має усі можливості запрацювати найближчим часом, адже тепер вони мають розробити своє положення, спеціалісти профільного відділу міськради консультуватимуть їх, ми надаємо методичну допомогу. У кого є мета самоорганізуватися та створити ОСН у своєму мікрорайоні, можуть звернутися до відділу по роботі з органами самоорганізації населення або через сайт «Простір самоврядування». Люди мають розуміти, що створення ОСН — це копітка робота, яка подекуди займає від 2 до 6 місяців. Треба зібрати ініціативну групу, звернутися до нас, і ми вас проведемо від самого початку до успішної роботи комітету», — уточнив спеціаліст відділу роботи з ОСББ, ОСН і ЖБК Дніпровської міської ради Владислав МАКАРЕЦЬ.           

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ