Царство свободи здобувається також сильним примусом над собою.
Михайло Грушевський, український історик, громадський та політичний діяч

Жест підтримки російських політв’язнів

Активісти закликали народних депутатів допомогти громадянам РФ, які постраждали через прихильне ставлення до України
10 травня, 2016 - 18:51

Ільдар Дадін, Петро Павленський, Борис Стомахін — з портретами цих людей мітингувальники сьогодні вийшли до Верховної Ради. А ще є Дар’я Полюдова, Рафіс Кашапов, Андрій Бубеєв і багато інших. Це — громадяни РФ, які є друзями України і через свою позицію зазнали репресій на батьківщині. Акцію на їхню підтримку влаштували члени київського відділення Міжнародного комітету на захист Бориса Стомахіна. 

Учасники мітингу, активісти передали звернення народним депутатам України. «Ми просимо в міру ваших повноважень надати міжнародне звучання кампанії на їхній (російських політв’язнів. — Авт.) захист — як ініціюючи прийняття відповідних заяв від імені української влади, так і знайомлячи з проблемою ваших західних колег». У переліку організаторів акції — 16 в’язнів сумління, але це — не остаточна кількість. Активісти наголошують, що через переростання політичних репресій з точкових у масові неможливо пред’явити повний список громадян, яких переслідують за їхні переконання.

Сам Борис Стомахін, комітет на захист якого влаштував подію, є публіцистом, відомим своєю критикою російського імперіалізму. Зокрема, він є автором статей про російську загрозу для України і з осудом окупації Криму. Зараз публіцист відбуває вже третій термін покарання, разом із попередніми вироками він отримав 12 років позбавлення волі. Репресій можна зазнати навіть через дописи в соцмережах. Так, Дар’я Полюдова засуджена до двох років колонії-поселення за пости на сайті «ВКонтакте», в яких критикувала агресію РФ проти України.

Організатори мітингу акцентують у зверненні до українських нардепів: «Зараз, коли увага всього світу прикута до українських заручників Путіна — Надії Савченко, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Станіслава Клиха та інших, — створюється сприятлива можливість для ініціювання міжнародної та — передусім — української підтримки російських опозиціонерів, переслідуваних за їхню позицію з українського питання».

Марія ПРОКОПЕНКО, фото Артема СЛІПАЧУКА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ