Українські мечі перекуються на рала тільки тоді, коли гасло — Незалежна Держава Українська — перетвориться в дійсність і забезпечить отому ралові можливість зужиткувати рідну плодючу землю з її незчисленними багатствами…
Симон Петлюра, український державний і політичний діяч, голова Директорії УНР

Житло — ветеранам

На Дніпропетровщині підхопили ініціативу Президента
10 лютого, 2020 - 18:55

Дніпропетровська облдержадміністрація запропонувала мерам міст області нову програму із забезпечення житлом ветеранів АТО. Її суть полягає в тому, щоб комерційні забудовники замість пайових внесків до місцевих бюджетів надали в новобудові квартири для сімей бійців та інших пільговиків. Власне, з такою ініціативою виступив Президент України Володимир Зеленський, але першою серед регіонів її підхопила Дніпропетровщина. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Олександр БОНДАРЕНКО: «Звертаємося до мерів Дніпра, Кривого Рога, Кам’янського та інших міст, де комерційні компанії зводять багатоквартирні будинки. В їхніх можливостях — вирішити житлове питання для місцевих атовців та інших пільгових категорій. А саме: домовитися із забудовниками, щоб ті повністю або частково трансформували грошові пайові внески в оселі для тих, хто перебуває на черзі», — сказав очільник області. Таким чином, квартири зможуть отримати понад дві тисячі учасників АТО/ООС, які проживають на Дніпропетровщині. Слід відзначити, що турботі про ветеранів місцева влада постійно приділяє увагу. Так, за два останні місяці майже 200 атовців оформили земельні ділянки, які передбачено надавати їм за законом. Раніше, щоб вибрати вільну ділянку, ветеранам потрібно було звертатися в Держгеокадастр, але з листопада минулого року це можна зробити і в обласній державній адміністрації.

Приділяється увага й оздоровленню колишніх бійців. Атовці, які зазнали травм спини, рук та ніг, можуть подати заявку на безоплатну реабілітацію в Болгарії. Це двотижневий курс лікування на курорті Хісар, розповідають в управлінні з питань учасників АТО Дніпропетровської облдержадміністрації. «Цього року Болгарія зможе прийняти на реабілітацію близько 300 поранених українських військовиків, — зазначили в управлінні. — Двотижневий курс відновлювальної фізіотерапії в клініці «Калероя» забезпечуватиме болгарська сторона. Транспортні витрати, медичне страхування та харчування профінансує Трастовий фонд НАТО в Україні». Учасників відбиратиме болгарська сторона. Координує збір документів на реабілітацію Міністерство у справах ветеранів і тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб. Крім того, не забувають і про дозвілля військових ветеранів — нещодавно їх запросили в театр на прем’єру вистави, а також на цікаву виставку старовинних монет, де можна було побачити понад тисячу експонатів.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ