Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

Зробити Iнгул чистішим

Це — мрія 17-річного кропивничанина Руслана Коптєва, який, щоб втілити її в життя, змайстрував робота
1 серпня, 2017 - 11:04
Річкоробот / Фото Руслана Коптєва

Riveroni (так юнак назвав свій винахід) збиратиме сміття на водному плесі Інгула — річки, що протікає в центрі Кропивницького. Ідею створення «річкоробота» Русланові підказав викладач — один із засновників кропивницької школи програмування «Школа ++» Роман Шмельов. У цій школі Руслан навчається другий рік (до речі, навчання для всіх — безплатне), там створив свої перші проекти.

Руслан вважає Інгул звичайно річкою, яка стала брудною і непривабливою через єдину причину — нелюбов і байдужість місцевих жителів.

Хлопець запевняє: вартість одного робота не буде захмарною, тому й сподівається, що знайдуться охочі матеріально підтримати його проект. Поки що Руслан запускає робота в тестовому режимі на Інгулі та удосконалює свій винахід.


Фото Марини Катренко

Робот Riveroni працює на сонячній енергії. Він складається із каркасу, двох гребних гвинтів, ємності для сміття, пластикового боксу з усією електронною «начинкою», сонячної батареї та камери, розташованої спереду. Коли ємність для сміття заповнюється, її очищають і робот знову готовий до роботи. До речі, Riveroni може збирати не лише дрібне сміття, а й пластикові пляшки. Ручними запусками буде керувати оператор, проте пізніше робот стане повністю автоматизованим. Для робота Riveroni вже придумали гасло: Making rivers cleaner, що означає «робити річки чистішими». Руслан сподівається, що Інгул чистішатиме за допомогою Riveroni вже восени.

Інна ТІЛЬНОВА, Кропивницький
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments