Фотографія — це медитація в миті
Ернст Хаас, австрійський і американський фотожурналіст

В Україні відкрили бізнес-інкубатор для «управителів»

Чиновники обіцяють підприємцям мільйонні річні обороти, а жителям — набагато кращу якість житлово-комунальних послуг
11 липня, 2013 - 11:43
ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА

Влада переконує українців, що робити бізнес на комунальних послугах — вигідно. Стартом цього процесу стало створення навчального бізнес-інкубатора. Його завдання — навчити всіх охочих вести бізнес у сфері ЖКГ.

Перший бізнес-інкубатор «Управитель» створено за ініціативи Громадської ради при Державній службі з питань регуляторної політики і розвитку підприємництва. Передбачається, що молоді підприємці та й навіть студенти під егідою експертів матимуть шанс створити власну справу в галузі житлово-комунального господарства.

Про це днями журналістам повідомив голова Громадської ради при Держпідприємництві України, керівник проекту «Управдом ХХІ» Павло Міхайліді. «Ідея бізнес-інкубатора виникла в межах проекту «Управдом ХХІ». Ми розпочинаємо роботу в Києві. Так, у нас є конкретні цілі та інтереси щодо розміщення представництв у регіонах України для того, щоб якомога більше людей скористались нашими послугами», — розповів чиновник.

Річ у тім, що до 2015 року влада надумала ліквідувати жеки. Тому створення бізнес-інкубатора сьогодні доволі доречне. Щоправда, виконання програми реформ, за словами Павла Міхайліді, буде продовжено в часі, оскільки стати на ринкові «рейки» за цей час не вдається.

«Передайте, будь ласка, всім зацікавленим представникам, які хотіли б бачити себе підприємцями в цій сфері: мікрорайончик — близько 500 тис. квадратних метрів; у середньому 50—70 дев’ятиповерхових будинків; плата за обслуговування прибудинкової території — дві гривні; перемножуємо — виходить один мільйон гривень на місяць. Гадаю, за мільйон гривень на місяць будь-який суб’єкт може організувати роботу своєї управлінської компанії», — П. Міхайліді поділився розрахунками, які, на його думку, можуть привабити підприємців.

Щодо самих мешканців багатоповерхівок, то їхній зиск, як пояснює Павло Міхайліді, полягає в якіснішому обслуговуванні, уважнішому ставленні до проблем від управлінських компаній. Ринкові умови створять відповідне конкурентне середовище, що призведе до демонополізації сфери ЖКГ.

Натомість віце-президент Конфедерації будівельників України Юрій Сербін не поділяє оптимізму колег. «ОСББ — не панацея від бід. І найбільше, чого ми можемо досягти в масштабах країни — це 30% ОСББ», — переконаний він. За його словами, найбільше проблем буде зі старим житловим фондом. Адже стати управителем такого будинку наважиться хіба що «камікадзе». Там же не те, що мільйонних доходів не отримаєш, а можеш залізти в мільйонні борги. «Ми будемо підтримувати проект (підприємництва в ЖКГ. — Ю.К.) тоді, коли основну роботу спочатку зроблять на новобудовах. Для цього потрібно законодавчо зобов’язати всі новобудови створити ОСББ», — пояснив свою позицію Ю. Сербін. За його словами, держава як мінімум найближчі 10—15 років все одно буде зобов’язана підтримувати старі будинки, які виходять з ладу. «Там, якщо і є створені ОСББ, в 90% вони — «липа». На сьогодні без підтримки державного бюджету, законодавства, на жаль, реформа залишиться на папері», — переконаний експерт.

Юлія КОСТЮК, Літня школа журналістики «Дня»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments