Ми досі ще рятуємо дистрофію тіл, а за прогресуючу дистрофію душ – нам байдуже
Василь Стус, український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник, представникі культурного руху шістдесятників, Герой України

Антрациту спалили вдвічі менше

Сподобалося: надзвичайні заходи продовжено ще на місяць
17 березня, 2017 - 12:08

Уряд України в четвер продовжив термін дії тимчасових надзвичайних заходів на електроенергетичному ринку ще на місяць. Ці заходи набули чинності з 17 лютого через блокаду активістами, за підтримки низки народних депутатів, постачань товарів із зони АТО, зокрема вугілля антрацитної групи. На цьому паливі працює половина теплоелектростанцій (ТЕС) енергогенеруючих компаній країни. За словами голови НЕК «Укренерго» Всеволода Ковальчука, в рамках запровадження надзвичайних заходів спалювання електростанціями антрациту зменшено вдвічі.

Міністр енергетики й вугільної промисловості України Ігор Насалик, виступаючи на засіданні Кабміну, оцінив потребу ТЕС в антрациті до кінця 2017 року: «Ми чотири проекти робимо для мінімізації споживання вугілля. Хочу сказати, що до кінця року нам треба всього лише забезпечити 4,2 мільйона тонн антрациту проти 9,5 мільйона тонн, що реалізувалися 2016 року».

Нагадаємо, що в період чинності надзвичайних заходів НЕК «Укренерго» визначає допустимий рівень зниження резерву енергогенеруючих потужностей; встановлює вимоги щодо складу устаткування ТЕС у розрізі енергоблоків; за необхідності й за узгодженням з Міненерговугілля застосовує графіки аварійних відключень. Держпідприємство «Енергоринок» розробляє графіки навантаження енергосистеми з урахуванням вимог «Укренерго» щодо складу устаткування ТЕС; забезпечує нарахування платежів за електроенергію її виробникам (що працюють за ціновими заявками), для яких зафіксовані графіки й обсяги виробництва за граничною ціною системи. НАЕК «Енергоатом» зобов’язана за необхідності забезпечувати часткове розвантаження окремих блоків АЕС у вихідні й святкові дні.

Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments