Малоросійство — це не політика і навіть не тактика, лише завжди апріорна і тотальна капітуляція.
Євген Маланюк, український письменник, культуролог-енциклопедист, публіцист, літературний критик

Арешт активів «Газпрому» в ЄС: що на кону?

Експерт: «Я сподіваюся, ми побачимо арешт акцій «Північного потоку» і «Північного потоку-2»
6 червня, 2018 - 10:42
ФОТО РЕЙТЕР

У «Нафтогазі України» повідомили, що суд у Нідерландах розпорядився арештувати активи «Газпрому» для виконання рішення Стокгольмського арбітражу про стягнення з російської компанії 2,56 млрд. доларів.

Клопотання про арешт активів «Газпрому» у Нідерландах «Нафтогаз» подав наприкінці травня, повідомили в українській компанії.

«Голландський суд задовольнив ці клопотання, але шість із семи дочірніх компаній «Газпрому» у Голландії відмовилися співпрацювати із судовими приставами. Проте все це ніяк не вплине на арешт»,— йдеться у заяві «Нафтогазу».

У «Газпромі» заяви української компанії поки що не прокоментували.

У Амстердамі розташований головний офіс Gazprom International — ця структура бере участь у роботі міжнародних проектів «Газпрому» по всьому світу, пише РБК. Крім того, у Нідерландах базується Gazprom Energy.

Раніше, 30 травня, стало відомо, що рішення про арешт активів «Газпрому» для виконання рішення Стокгольмського арбітражу ухвалив суд у Швейцарії. У «Нафтогазі» тоді повідомили, що судові пристави «проводять дії», щоб заморозити частки «Газпрому» і Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG. Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG — 100% дочірні компанії «Газпрому». Це оператори трубопроводів «Північний потік-1» і «Північний потік-2». Агентство «Інтерфакс» повідомляло, що акції Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG вже заморожені.

«Росія відома як країна, яка не дуже поспішає виконувати рішення міжнародних інституцій. Все буде залежати від професійності юридичного блоку, який підтримує «Нафтогаз України» і від послідовності кроків. По-друге, ми на цьому прикладі побачимо, як працює юридична система в європейських країнах, яка зобов’язана виконувати такі рішення. Це перші кроки і я сподіваюся, ми побачимо не тільки арешт активів матеріальних, а й нематеріальних, як акції «Північного потоку» і «Північного потоку-2», — прокоментував заяви НАК «Нафтогаз» голова правління Альянсу «Нова енергія України» Валерій БОРОВИК.

Нагадаємо, наприкінці лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги «Нафтогазу» і зобов’язав «Газпром» виплатити компанії 4,63 млрд доларів за недопостачання погоджених обсягів газу за транзитним контрактом. Із врахуванням задоволених зустрічних вимог російської компанії «Газпром» має заплатити «Нафтогазу» 2,56 млрд доларів.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ