Ніхто так не шанує нашої свободи як Бог. Але ми не маємо відваги бути вільними. Бо бути вільними – це бути відповідальними.
Любомир Гузар, український релігійний діяч, патріарх-предстоятель Української Греко-Католицької Церкви (2001—2011)

Бенефіціари знайшлися...

Проект видобутку вуглеводнів на Юзівській площі може отримати друге життя
22 серпня, 2017 - 12:15

«Компанія Nafta готова стати акціонером Yuzgaz відразу, як тільки Кабінет міністрів погодить переуступання прав і зобов’язань з ТОВ «Надра Юзівська» на Yuzgaz і стати, фактично, оператором», — сказав заступник директора департаменту розвідки та видобутку Nafta Мартін Словак на засіданні міжвідомчої комісії з УРП у Києві. Він також повідомив про зустріч, яка відбулася на минулому тижні, голови наглядової ради Nafta, основного власника і голови ради директорів чеської енергетичної групи EPH Даніела Кретінського з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.

«Nafta має намір стати додатковим інвестором у Yuzgaz BV і фактичним оператором, який реалізовуватиме цей проект», — додав Словак. За його словами, компанія готова взяти на себе зобов’язання, які спочатку брала в цьому проекті компанія Shell, яка пізніше відмовилася від нього. «Плануємо виконати в перший п’ятирічний етап усі роботи, які хотів робити Shell, але ефективніше», — сказав він. Проте при цьому представник Nafta вказав, що низка економічних і фінансових умов (угоди про розподіл продукції, УРП) вимагає перегляду через падіння цін на вуглеводні. Інакше — проект буде свідомо збитковим, побоюється Словак.

Нагадаємо, що в липні 2016 року нідерландська Yuzgas стала переможцем конкурсу щодо залучення інвестора для реалізації УРП з видобутку вуглеводнів у межах Юзівської площі. (Це ділянка площею 7886 квадратних кілометрів у Дніпровсько-Донецькому нафтогазоносному басейні на території Донецької та Харківської областей). За оцінками «Надра України», базовий сценарій розробки Юзівської площі передбачає вихід на щорічний видобуток 10 мільярдів кубометрів газу, оптимістичний — 20 мільярдів кубометрів.

Але 2 листопада 2016 року Кабінет міністрів України протокольним рішенням, не зважаючи на перемогу в конкурсі, відмовив Yuzgas в участі в УРП. Причина, швидше за все, полягала в тому, що в Україні не розуміли, хто ж буде кінцевим бенефіціаром цього проекту. Yuzgaz оскаржила відмову Кабміну в суді, і його рішення вже набрало чинності. Проте питання про бенефіціарів залишилося в силі. Відповідаючи на нього, співзасновник Yuzgaz канадець Ярослав Кінах, який раніше очолював представництво ЄБРР в Україні, повідомив, що другим бенефіціаром через фонд Emerstone Energy та компанію Emerstone Capital Partners є його канадський друг. «Ми — кінцеві бенефіціари. Протягом останніх  місяців вели перемови зі стратегічними інвесторами, оскільки найбільше критики до нас        — розкрийте інвесторів. Ми прийшли з нашим стратегічним інвестором і хочемо розпочати перемови з комісією: що робитимемо, які гроші вкладатимемо», — сказав Кінах.

Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ