Демократія - це коли два вовки і ягня голосують щодо обіднього меню. Свобода - це коли добре озброєнне ягня оспорює результат такого голосування
Бенджамін Франклін, один із засновників США, політичний діяч, дипломат, вчений, письменник, журналіст, видавець, масон

Без... «Енергії»

З 1 серпня унікальний для України завод з переробки побутових відходів переходить в управління київської міської влади як об’єкт комунальної власності
25 липня, 2018 - 12:23
ФОТО KONKURENT.IN.UA

Київський сміттєспалювальний завод «Енергія» 22 липня призупинив прийом сміття у зв’язку із закінченням дії угоди київської влади з компанією «Київенерго», повідомляє прес-служба цієї компанії.

«Єдиний чинний в Україні сміттєспалювальний завод «Енергія» призупинив сьогодні прийом сміття. Запасів твердих побутових відходів (близько 10 тонн), як заявили на підприємстві, досить для забезпечення планової роботи до 31 липня. А з 1 серпня завод переходить в управління міської влади як об’єкт комунальної власності», — йдеться в повідомленні.

Угода між київською владою і компанією «Київенерго» на управління комунальними активами (міське теплове господарство, ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, сміттєспалювальний завод «Енергія») була підписана 2001 року.

У червні минулого року київська міська рада ухвалила рішення про припинення угоди з енергопостачальною компанією Ріната Ахметова «Київенерго» після закінчення опалювального сезону 2017/2018 років.

До сьогодні щоденно, без вихідних та перерви на свята, завод «Енергія» спалював столичне сміття — до 300 тис. тонн в рік. Однак навіть при цьому впоратися з величезним обсягом київських відходів підприємство не було здатне: щорічно кияни виробляють понад 1 млн тонн твердих побутових відходів (ТПВ). А на жаль, 300 тис. — це для «Енергії» максимальне навантаження. І на сьогодні київський сміттєспалювальний завод завантажений на 100%.

Сміттєспалювальний завод «Енергія» — унікальний для України об’єкт, побудований ще в радянський час і досі стоїть на передовій своїй галузі.

Будівництво київського заводу «Енергія» почалося в 1983 році. Наприкінці 1987-го величезні — з 10-поверховий будинок — котли приступили до спалювання твердих побутових відходів (ТПВ). Водночас вони щодня «звертають в прах» тонни київського сміття, зупиняючись тільки на час планового ремонту. Це єдиний в Україні завод, який переробляє сміття у тепло.  Адже «Енергія» не просто спалює сміття, а й обігріває жителів масиву Позняки. У 2014—2015 роках було розроблено проект з виробництва теплової енергії за рахунок спалювання ТПВ на заводі «Енергія». Тепер взимку на Позняках спалене сміття обігріває 200 жителів багатоповерхівок (близько 80 тис. квартир). Влітку в 60 тис. квартир (300 будинків) в кранах завжди є гаряча вода. «Одна тонна сміття орієнтовно дає можливість нам заощадити 330 кг вугілля або 280 літрів дизельного палива», — наголошує директор заводу «Енергія» Сергій КРИКУН. У 2015 році нова система дозволила заощадити близько 30 млн кубометрів газу.

Після десятиліть безперервної експлуатації підприємство потребує капітального ремонту та модернізації потужностей. «Енергія» — сміттєспалювальний завод першого покоління. Для порівняння, в європейських країнах вже працюють аналогічні об’єкти сьомого.

Наприкінці минулого року мер Києва Віталій Кличко заявляв, що на заводі «Енергія» планують впровадити сучасну систему хімічного очищення газів, щоб зменшити викиди отруйних речовин. За словами Кличка, модернізацію заводу планують реалізувати до початку 2020 року.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments