Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

Еко-«маячок»

Рада ухвалила Закон про маркування органічної продукції
11 липня, 2018 - 10:25
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Верховна Рада у вівторок ухвалила в другому читанні та в цілому закон №5448-д про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

За прийняття документа проголосувало 237 народних депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.

Законопроектом пропонується ввести штраф за реалізацію продукції з органічним державним логотипом за відсутності відповідного сертифікату для юросіб — у розмірі восьми мінімальних заробітних плат (мзп), для фізосіб-підприємців — у розмірі п’яти мзп.

Документом пропонується зобов’язати виробників щороку проходити сертифікацію органічного виробництва для підтвердження відповідності вимогам законодавства в цій галузі, декларувати обсяги органічної продукції, яка вводиться в обіг, і погоджувати маркування органічної продукції з органом сертифікації.

Оплата послуг із проведення сертифікації органами сертифікації здійснюється на договірних засадах. Термін дії сертифікату органічного виробництва й обігу складає 15 місяців з дати його видачі.

Метою законопроекту є вдосконалення основ правового регулювання органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, а також гармонізація законодавства України до законодавства Європейського союзу щодо вказаної сфери.

Очікується, що реалізація положень закону сприятиме підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної органічної продукції та розширенню зовнішніх ринків її збуту. Окрім цього, гарантуватиме споживачам упевненість у продуктах, маркованих як органічні, позитивно впливатиме на захист операторів органічного ринку від недобросовісної конкуренції, а також забезпечить прозорі умови ведення господарської діяльності у сфері виробництва й обігу органічних продуктів.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ