Це ж велика дурість — хотіти говорити, а не хотіти бути зрозумілим.
Феофан (Єлеазар) Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ

Гройсман передумав. Коболєв повертається

Три умови продовження контракту з чинним главою НАК «Нафтогаз України»
21 березня, 2019 - 12:23
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Учорашнє засідання Кабінету Міністрів має всі шанси стати ньюсмейкером тижня.  Фотохроніки українських ЗМІ буквально заполонили фото «перепалки» між головою Кабінету міністрів Володимиром Гройсманом та лідером Радикальної партії Олегом Ляшком.

Як відомо, фракція Радикальної партії щотижня практично у повному складі відвідує засідання уряду. Але цієї середи візит супроводжувався «перфомансом». Олег Валерійович активно жестикулював та повчав Володимира Борисовича, на що останній відповідав не менш гострими фразами та ще красномовнішою мімікою. Змісту суперечки за усім цим, українські ЗМІ, на жаль, не вловили.

А потім там же на засіданні Кабміну прозвучала  неочікувана заява від самого  прем’єр-міністра про те, що Кабмін передумав  і контракт з чинним главою НАК «Нафтогаз України» Андрієм Коболєвим буде продовжено. За його словами, уряд досяг порозуміння з компанією, що договір продовжать, проте з певними умовами:

По-перше, «Нафтогаз» має відділити видобуток газу від його транспортування і забезпечити продовження транзиту російського газу українською ГТС після січня 2020 року, коли завершиться чинний контракт із «Газпромом».

По-друге, збільшення видобутку власного газу до 18 мільярдів кубічних метрів газу на рік із нинішніх 15 мільярдів.

І по-третє, зменшення зарплат менеджменту вдвічі й «відсутність винагород та бонусів».

«За останні п’ять років менеджментом компанії не було здійснено необхідних заходів для досягнення цих цілей», — заявив прем’єр. Він додав, що час для виконання завдань «ще є». «Ми ухвалимо рішення про те, щоби продовжити на цих умовах контракт із щомісячним і щоквартальним звітуванням про досягнення цих цілей», — заявив Гройсман.

Якщо керівництво «Нафтогазу» не зможе виконати завдання, то це стане підставою для дострокового скасування контракту.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ