Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

Єгипет втрачає туристів

У РФ уже запровадили заборону на продаж путівок до країни фараонів. Українські туроператори прогнозують: напрям згасне вже до кінця тижня
20 серпня, 2013 - 12:40
ФОТО АР

Міністерство закордонних справ України попередило громадян країни про небезпеку перебування в Єгипті і запропонувало наразі утриматися від поїздок до цієї країни без крайньої потреби через запровадження надзвичайного стану. Українцям, які перебувають на території Єгипту, радять утриматися від відвідин місць скупчення людей, здійснення несанкціонованої фото- і відеозйомки, не брати участі в акціях протесту, демонстраціях та інших заходах, спрямованих на дестабілізацію ситуації в країні. Не рекомендується вступати в суперечки з місцевим населенням з питань, що стосуються політичної ситуації в Єгипті.

Згідно з інформацією Асоціації лідерів туристичного бізнесу України (АЛТБУ), туроператори спільно з авіакомпаніями і готельєрами обговорюють можливість надання виплат компенсацій туристам, які придбали тури до Єгипту, але мають сумнів щодо своєчасності мандрівки.

Як повідомляє АЛТБУ з посиланням на оцінки експертів, у Єгипті за станом на 15 серпня відпочиває близько 10 тис. туристів з України, 70% з яких мають планово повернутися до України протягом найближчого тижня.

За інформацією єгипетських партнерів українських туроператорів, зараз ситуація в курортних регіонах і готелях Єгипту, де перебувають українські туристи, залишається стабільною.

Голова Всеукраїнської асоціації туристичних операторів Ігор Голубаха переконаний, що протягом найближчого тижня «єгипетський напрям згасне».

«Чому в Росії запровадили заборону на продаж путівок до Єгипту, а у нас — ні? Мабуть, тому, що урядовці з Держтуризму не вміють оцінювати ризики. Вони вважають, що критичний момент наразі не настав. Окрім того, на відміну від Росії, українська економіка більш ринкова, і заборонити продаж одним помахом руки у нас не можна. Це процес не одного дня. Хоча він уже відбувається. Чартерна програма до Єгипту поступово скорочується. Люди масово відмовляються від путівок, намагаються повернути гроші, відбуваються скандали. Гадаю, що в найближчий тиждень єгипетський напрям згасне сам собою», — таку думку Голубаха озвучив журналістам.

Нагадаємо, ситуація в Єгипті загострилася 14 серпня після того, як службовці єгипетської поліції розпочали розганяти в Каїрі демонстрантів, які підтримують усунутого від влади президента Мухаммеда Мурсі, і ліквідувати їхні табори.

Алла ДУБРОВИК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ