Які ж несвоєчасні рішення можновладців... Коли вони за що-небудь, нарешті, після довгих сумнівів вирішують взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, український державний, політичний і громадський діяч, останній гетьман України

Коротко / Економіка

3 серпня, 2012 - 00:00

Молочна компанія купила за EUR 12 млн сирзавод у Польщі

«Мілкіленд», молочна група з активами в Україні та РФ, придбала Мазовецький сироварний завод «Островія» в Польщі, повідомляється в прес-релізі компанії. «Островія» є сучасним сироварним підприємством, яке може виробляти тверді, м’які й плавлені сири, йогурти. У біржовому повідомленні компанії зазначається, що сироварний завод придбали шляхом купівлі 100% польської компанії Emir 10 sp. z. o., що володіє ним. Сума операції становила EUR 12 мільйонів. Згідно з бізнес-планом «Мілкіленду», до кінця 2012 року планується вкласти EUR 3,5 мільйона для того, щоб запустити завод і привести виробництво до вимог ринку СНД, а ще EUR 4,5 мільйона спрямувати на фінансування обігового капіталу. Група чекає, що після виходу польського підприємства на повну потужність воно забезпечуватиме близько 15% консолідованої виручки і EBITDA «Мілкіленд».

Четверту гілку столичного метро спроектують росіяни

Переможцем конкурсних торгів на залучення компанії-консультанта щодо реалізації проекту будівництва четвертої гілки Київського метрополітену в напрямку житлового масиву Вигурівщина — Троєщина стало ВАТ «Федеральний центр проектного фінансування». Відкрите акціонерне товариство є дочірньою компанією «Внешэкономбанка России». Заявки на участь у конкурсі подали консорціуми компаній міжнародного рівня в галузі консалтингу, які мають досвід реалізації проектів у Франції, Бразилії, Російській Федерації. Так, було отримано 6 заявок. За словами заступника голови КМДА Руслана Крамаренка, переможець підготує пропозиції фінансового, юридичного та технічного характеру про засади, умови та параметри здійснення будівництва метро та розробить схему державно-приватного партнерства. «Будівництво четвертої гілки метро за рахунок приватного капіталу буде першим такого рівня прецедентом державного-приватного партнерства. Вперше в історії України інвестор на конкурентній основі інвестує у такий великий проект, коли сума фінансових вкладень становить 1,2—1,6 мільярда доларів», — підкреслив Крамаренко, передає Наталія БІЛОУСОВА, «День».

Промінвестбанк до 2015—2016 років збільшить частку роздрібних кредитів до 25—30%

Промінвестбанк (ПІБ, Київ, група Зовнішекономбанку), що в середині поточного року заявив про вихід на роздрібний сегмент ринку, має намір до 2015—2016 років збільшити питому вагу роздрібних кредитів у кредитному портфелі до 25—30%, повідомив директор департаменту роздрібного бізнесу ПІБ Андрій Карякін. За його словами, до цього періоду банк планує увійти до ТОП-3 українських банків за обсягами кредитних карт і депозитними продуктами. 2012 року банк запланував близько 15—20 мільйонів дол. нових кредитів у роздрібі: серед пріоритетних продуктів для банку в цьому сегменті є кредитні карти, споживче кредитування й овердрафти.

«Українська біржа» збирається запустити торги ф’ючерсами на пару «гривня—рубль»

Фондовий майданчик «Українська біржа» (УБ, Київ) розробляє можливість торгівлі безпоставковими ф’ючерсами на пару «гривня—рубль», повідомив голова біржової ради «Українська біржа» Ігор Мазепа. «У нас досить багато російських інвестицій, наприклад, у банківській сфері: якщо станеться девальвація гривні, капітали цих банків виявляться абсолютно не захищеними. Крім того, у нас є значний товарообіг між суб’єктами двох країн, зокрема в рублях, і тут також є висока потреба бізнесу в хеджуванні валютного ризику», — сказав він. І.Мазепа додав, що наразі УБ спільно з Московською біржею ММВБ-РТС розробляє технічні можливості доступу різних клієнтів до цього сегменту. При цьому ідеальною була б наявність на двох біржах єдиного біржового «стакану». У той же час йому важко спрогнозувати конкретний термін запуску нового інструменту, аргументуючи це можливим зволіканням бюрократії.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ