Українські мечі перекуються на рала тільки тоді, коли гасло — Незалежна Держава Українська — перетвориться в дійсність і забезпечить отому ралові можливість зужиткувати рідну плодючу землю з її незчисленними багатствами…
Симон Петлюра, український державний і політичний діяч, голова Директорії УНР

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

18 серпня, 2004 - 00:00

«Укрнафта» нарощує потужності

На Качанівському газопереробному заводі «Укрнафта» ввела в промислову експлуатацію установку стабілізації нафти для виробництва широкої фракції легких вуглеводнів, яка є сировиною для виробництва скрапленого газу та стабільного бензину. Будівництво цієї установки тривало досить довго і було закінчено в серпні 2002 року. Після цього проведене її комплексне випробовування, виконані роботи з удосконалення схеми та модернізації допоміжного технологічного обладнання. Як наслідок уже в цьому році на установці планується отримати до 11 тисяч тонн широкої фракції легких вуглеводнів, а в майбутньому щорічно виробляти до 30 тисяч тонн, повідомляє прес-служба ВАТ «Укрнафта».

Для реалізації цих планів, крім нафти, видобутої на Качанівському родовищі, планується додатково подати на установку до 6,5 тисячі тонн легкої нафти з іншого родовища ВАТ «Укрнафта». Щоб підвищити якість підготовки нафти, вже в цьому році планується ввести в експлуатацію електродегідратори. Наступного року заплановано впровадити схему закритої підготовки нафти, що дозволить подавати її після підігріву на установку стабілізації, минаючи резервуари. Це дозволить зменшити втрати нафти при її підготовці та збільшити виробництво широкої фракції легких вуглеводнів з відповідним збільшенням виробництва іншої продукції (скраплений газ, стабільний бензин) Качанівськомго ГПЗ. Водночас можна буде розв’язати ряд технічних, технологічних та природоохоронних питань.

Антрацит отримав кредитний рейтинг

Незалежне рейтингове агентство «Кредит-Рейтинг» (Київ) вирішило присвоїти місту Антрациту (Донецька обл.) довгостроковий кредитний рейтинг «uaВB» за українською національною шкалою, прогноз рейтингу — стабільний. Антрацит уперше отримав кредитний рейтинг, для чого рейтингове агентство використало повну фінансову звітність муніципалітету за період із 1999 року по першу половину 2004 року, а також внутрішню інформацію, надану міською радою. Антрацит планує залучити банківський кредит на суму 1,3 млн. грн. терміном до трьох років. Кредитором, як передбачається, виступить ТАС-Інвестбанк (Київ). Кредитні кошти місто планує спрямувати на закупівлю у Львові трьох тролейбусів.

Основним інвестором стане польський банк

PKO Bank Polski S.A. купить 66,65% акцій «Кредит Банку (Україна)» (Львів) за EUR24,5 млн., повідомляє Інтерфакс-Україна. У червні Антимонопольний комітет України дав дозвіл на це придбання. PKO Bank Polski S.A. стане основним стратегічним інвестором АТ «Кредит Банк (Україна)» і разом з Європейським банком реконструкції та розвитку продовжить розвиток українського банку. ЄБРР володіє 28,249% акцій банку, а 5,1% акцій належать українським акціонерам. За відомостями посла Польщі в Україні Марека Зюлковського, процедуру оформлення купівлі акцій АТ «Кредит Банк (Україна)» завершать до кінця вересня — початку жовтня цього року, після чого назва банку, найімовірніше, зміниться.

Енергокомпанія розширить виробництво

Акціонери ЗАТ «Підприємство із експлуатації електричних мереж «Центральна енергетична компанія» (Дніпропетровськ) на своїх зборах 29 вересня розглядатимуть питання про збільшення статутного фонду на 40,2% (25 млн. грн.) — до 87,2001 млн. грн. Планується випустити 250 тис. простих іменних акцій номіналом 100 грн. для розширення обсягів діяльності, залучення додаткового майна й обігових коштів. Згідно з даними Агентства із розвитку інфраструктури фондового ринку, по 24,95% акцій компанії належить підприємствам з іноземними інвестиціями «Роял Капітал» та «Іннотех», а 24,94% — «Сонекс індастріз» (усі — Київ). Центральна енергетична компанія здійснює передачу електроенергії в Дніпропетровській області — близько 1 млрд. кВт/год електроенергії на рік.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ